Android’ te Virüslerden Korunmanın Yolu

Android işletim sistemi giderek daha fazla tercih nedeni olup, kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Ancak Android işletim sistemli tablet ve telefonların şu sıralar başında büyük bir bela var. Giderek fazlalaşan virüsler Android işletim sistemi kullanıcılarını oldukça fazla tehdit ediyor. Bu yüzden Android kullanıcılarının uygulamaları yüklerken oldukça dikkat etmelerini öneriyoruz.

Google Play store üzerinde olmayan birçok Android uygulaması, başka pek çok alanda bulunuyor olmasına rağmen, virüslerin yoğun olarak yayılma alanlarının da bu tip uygulamalar yoluyla olduğu tespit edilmiş. Kullanıcıların Google Play Store üzerinde olmayan uygulamaları kullanmamaya özen göstermesi, virüslerle mücadele edebilmenin ilk adımı.

Bununla birlikte virüslerin nerelerden gelebileceği de pek belli değil, zira bazen herhangi bir siteden de sızabiliyor veya bluetoth’ un kullanımı sırasında da sızabiliyor. Telefon veya tabletinizin gerçek anlamda güvende olabilmesini sağlayabilmek için mutlaka bir antivirüs uygulamasına sahip olmanız gerekiyor.

Google Play Store üzerinde de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi yakalamış olan, avast! Mobile Security bu alanda oldukça iddialı bir uygulama. SD kartlarınızdan, dosyalarınıza, uygulamalardan, SMS ve aramalara kadar her alanı rahatlıkla tarayabilen Avast! , iyi bir koruma kalkanını da sahip. Sürekli çevrimiçi çalışan antivirüs, sizin belirlediğiniz periyodik zaman dilimlerinde genel virüs taramasını da otomatik olarak yapabiliyor. Kısacası bir antivirüsten bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahip olan uygulama, her Android kullanıcısının mutlaka kullanması gereken uygulamalar arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.