Google Play Store’dan 25 Milyar İndirilme Yapılmış

Artık akıllı telefon ve tablet piyasasında hatırı sayılır bir yer edinmiş olan Android işletim sistemi, giderek çok daha fazla kullanıcıya hitap ediyor. Birçok üreticinin Android işletim sistemine sahip ürünlerinin satış rakamları ile açıkça görülebilen bu durum, Android’ in uygulama marketi olarak faaliyet gösteren Google Play Store’ un açıkladığı rakamlarla resmiyete kavuşmuş durumda. Play Store’ un resmi açıklamasına göre, marketten indirilen uygulama sayısı 25 milyara ulaşmış durumda.

Bu 25 milyar rakamının 5 milyarlık kısmı ise geçtiğimiz Haziran ayından bugüne kadar indirilmiş durumda. Samsung ve HTC’ nin Android işletim sistemli akıllı telefonlarının tüketici tarafından son üç ay içerisinde yüksek oranda tercih edilmesinin bu rakamlarda büyük etkisi var.

Her şekilde günümüzde 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış olan Android, çok kısa süreler içerisinde piyasanın en büyük işletim sistemi olacak gibi görünüyor. Türk geliştiricilerin uygulamalarının da bulunduğu Google Play Store’ da 675 bin uygulama var.

Oyun uygulamalarının bu indirme oranlarında oldukça yüksek bir paya sahip olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz ki Play Store’ un en büyük geliştiricilerinden olan Electronic Arts, Gameloft ve Rovio gibi firmalardan ise kullanıcılara müjdeli haber geldi. Yakın bir zamanda bazı oyun uygulamalarını 25 cent gibi çok düşük bir ücretle Play Store’ dan sunmaya hazırlanan bu geliştiriciler aralarında bu konuda bir anlaşmaya varmışlar. Bu durum Play Store’ dan uygulama indirme hızını oldukça etkileyeceğe benziyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.