Mutfaktaki Tehlike

Aslında çoğu kişi bilmez ama evimizin en tehlikeli kısımlarından birisidir mutfak… Çünkü gaz ile oynuyoruz çoğunlukla bayanlar. Çocuklarımızı da uzak tutmalıyız. Özellikle ocaklarda bu tehlike artıyor. Ocağı açık bıraktığınız da ise felaket kapınızda demektir. Çocuklarınızı bu yüzden ocaklardan uzak tutmanızı öneririz.

Davlumbazlarda da aynı sorun mevcut. Düzgün bir bakım yapılmadığı sürece onlarda da büyük sorunlar oluşmaktadır. Aman dikkat diyoruz. Kombilerin bakımına da gelelim hemen. Kombilerinizi 1 yılda 1 kere bakım yaptırmanızı öneriyoruz. Olası büyük yangınlarda büyük can ve mal kaybı yaşanmıştır bugüne kadar. O yüzden bakımları aman geciktirmeyiniz.

sprinkler

sprinkler

Yemek pişirirken başından 1-2 saatliğine ayrılmayın. Sürekli kontrole gelin ve çocuklara mutfağa girmesine izin vermeyiniz. Fırınlarınızı da aynı şekilde kontrol ediniz. İşiniz bittiğinde fişini çekiniz. Fırınlarda büyük tehlikeler taşıyor.

Ocaklar konusuna tekrardan değinecek olursak.. Ocağı işiniz haricinde açık bırakmayınız bir gaz yayılması sonucunda büyük tehlikeler ortaya çıkabilir. Yangın dışında zehirlenmeler de… Bulunduğunuz yerde yangın dolabı mutlaka olmalı. Yeni yapılarda mevcut ama eski yapılarda yok…

FM200 çok iyi bir yangın söndürme tekniğine sahiptir. gazlı söndürme de 1 numaradır diyebiliriz. Mutfakta olsun evinizde olsun iş yerinizde olsun aman dikkat diyoruz. FM200 hakkında ve yangın söndürme teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ; http://www.dostteknoloji.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.