Facebook Saçmalıklarına Bir Yenisi Daha

Geçen gün bir çok kişinin profilinde gördüm bu saçma sapan yazıyı. Sizlerede haber olsun diye iletmek istedim. Sizde kullanıcısı iseniz zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Facebook’ta virüs gibi yayılan bu mesaj aslında Facebook’un halka açılmasıyla ilgili. Halka açılan Facebook’un içeriklerini de halka açacağı iddialarına inanan kullanıcı duvarında bu iletiyi paylaşıyor. Facebook’ta hızla yayılan mesaj şöyleydi:

 “Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben, tarafıma ait her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!

. Bu, haklarınızı kanunları uyarınca koruma altına alacaktır. Mevcut tebliğ uyarınca bunların ifşası, kopyalanması, dağıtılması, yayımı ya da bu ve/veya içeriği temel alınarak aleyhime diğer herhangi bir faaliyette bulunulmasının kesinlikle yasak olduğunu Facebook’a bildiririm. Bahse konu yasaklar, Facebook’un yönlendirmesi ya da kontrolü altında çalışan personel, öğrenciler, temsilciler ve/veya diğer her tür çalışan için de geçerli olacaktır. İşbu içeriği özel ve gizli bilgi niteliğinde olup, gizliliğimin ihlali yasalar kapsamında cezai işlem gerektiren bir durumdur (UCC 1 1-308-308 1-103 ve Roma Yönetmeliği).

Böyle saçmalığı ortaya atan arkadaşı tebrik ediyorum ve saz arkadaşlarına da gülüyorum. Son derece gülünç durumdasınız çünkü böyle bir şey yok. Olmayacak 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.