• Ana Safya
  • Haber
  • ALS Ice Bucket Challenge Hastalığına Samsung’dan Anlamlı Mesaj

ALS Ice Bucket Challenge Hastalığına Samsung’dan Anlamlı Mesaj

İnternet, günümüzün bulunmaz nimetlerinden artık. Ufak çaplı başlatılan yada farkındalık yaratmak adına yapılan video çekimleri dünyada sizlere müthiş bir geri dönüşüm sağlıyor. Şöyle ki sosyal medyalar aracılığı ile yapılan video çekimleri yada yazılan yazılar ile milyonlara ulaşabiliyorsunuz. Bu yüzden internet 21.yüzyılın en müthiş buluşlarından diyebiliriz. Şuanda dünya genelinde her evde internet ile tanışan insanlar olduğunu düşünürsek, artık günümüzün sadece internet olduğunu da söylemek abes kaçmaz. Son günlerde ALS Ice Bucket Challenge adı altında videolar çekiliyor biliyorsunuz. Bu aslında bir hastalık ve farkındalık yaratmak adına müthiş bir gelişim gösterdi ayrıca bu hastalığı ilk defa duyanlar videolar sayesinde öğrenmiş oldu.

ALS Ice Bucket Challenge Nedir?

ALS hastaları için dikkat çekmek amacıyla internet üzerinden başlatılan bir kampanya olan ALS Ice Bucket Challenge ilk olarak Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg başlatmıştır. Sonraları ise Bill Gates ve dünyaca ünlü isimler bu furyaya katıldı. Kampanya amacına ulaştığını söylemek mümkün. Herkesin buzlu su ile başından aşağıya su dökmesi olarak adlandırılan bu farkındalık hareketi milyonlarca dolar bağış topladı. Herkesin meydan okuduğu videolarda meydan okuyan kişilerde başka kişilere meydan okuyarak harika bir internet organizasyonu olmuş durumda. Gerçekten ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla yapılması müthiş bir şey. Ülkemizde ve dünya genelinde ALS hastaları oldukça çok olduğundan böyle bir hareketi başlatmakta Mark Zuckerberg’in ne kadar duyarlı bir insan olduğunu bizlere gösteriyor.

als-hastalığı-farkındalık

ALS Hastalığı Nedir?

Bu akım başlamadan önce kimse ALS Hastalığı ile ilgili bir şey bilmiyordu. Şimdi ise tüm dünya öğrenmiş oldu. Bu yüzden tekrar teşekkür etmek gerekiyor. Toplanılan bağışlar ALS hastalarına gidecek olması da sevindirici. Peki ALS Hastalığı nedir? Vücudun tutmaması ve beynin çalışıyor halde olması hastalığıdır. Yani bir nevi MS hastalığı gibi.

ALS hastalığı nedir? ALS tedavisi nelerdir? ALS için ünlüler buzlu kovaları başlarından aşağıya boca etti. Arda Turan’dan, Bill Gates’e kadar tüm dünya ALS hastalığına karşı kampnaya düzenliyor. Peki ALS nedir?

Google’da ALS hastalığını kimse araştırmazken şimdi haber sitelerinin hit kaynağı olması da ironik!

Bir çok video görüyoruz ve bu Ice Bucket Challenge videolarının bazıları show için yapılıyor. Ünlülerin bağışta bulunup bulunmadığı bilinmiyor ancak şova dönüştürmeleri çok kızdırıyor. Sizde eğer böyle video çekerseniz lütfen bağışta bulununuz. Ünlü olmak için yapmayınız!

Samsung’da Ice Bucket Challenge Furyasına Katıldı

Teknolojinin dev ismi Samsung’da hastalığa dikkat çekmek amacıyla Ice Bucket Challenge furyasına katılanlardan oldu. Dev firma, buzlu suyu akıllı telefon Galaxy S5’den aşağıya suyu döktü.

Samsung, Galaxy S5 ile meydan okuduğu rakipler ise iPhone 5S, HTC One M8 ve Lumia 930 oldu. Zekice düşünülmüş bir hareket ve gerçekten farkındalığın en iyisini yapmışlar diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.