Aselsan’dan Yeni Bir Rekor

Aselsan firması her sene çıtayı biraz daha yükselterek ilerleyen firmalardan bir tanesidir. Bu sezonla geçen sezon arasında ise çıta bir hayli yükselmiş durumda. Geçen yılın aynı dönemde ki net karı ile bu yılınki kıyaslandığında % 100 bir artış elde edildiği gözlenmektedir.

Aselsan’ın kuruluş amacı Türk Silahlı Kuvvetlerinin silah ve mühimmat ihtiyacını karşılamaktır. Fakat ilerleyen zamanla sadece yurt içi değil yurt dışı satışları oluşmuş ve dünyanın büyük devleri arasına girmeyi başarmıştır. Aselsan’ın bu dönemde ki net karı 199 milyonu aşmış durumdadır. Satışlar incelendiğinde ise geçen yıla göre bu yıl % 14 satışlarda da artış olduğu gözlemlenmektedir.

Aselsan 2024 yılına kadar teslim edeceği, uzun vadeli 9,4 milyarlık antlaşmaları şuanda imzalamış bulunmaktadır. 2024 yılına kadar bu işleri bitirip teslim edecektir. Şirket yurt içinde Türk Silahlı Kuvvetlerine satış yaparken, yurt dışında da daha çok resmi kuruluşlara satış yapmaktadır.

aselsan

Gelişen dünya ile ülkeler savaşların ne kadar kötü ve yıkıcı olduğunu görmüştür. Bunun içinde pek çok ülke buna da Türkiye de dahil olmak üzere savunma bütçelerinde yer alan teçhizat alımlarına büyük oranda kesintiler yapmaya başladı. Askeri teçhizat alımını minimuma çekmeye çalışmaktadırlar. Bu tarz gelişmelerin yaşanması Aselsan için büyük bir artı oluşturmakta. Çünkü bu sayede ileri teknolojide malzemelere ihtiyaç duyulacaktır. Buda zaten asıl Aselsan’ın üretimini yaptığı teknolojiyi ön plana çıkartacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.