Astropay Kartı Nerelerde Kullanılır ?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde kişisel bir bilgi olan kart bilgilerini sitelerin sistemlerine girmek çok doğru değildir. Çünkü internet bu bilgiler üzerinden dolandırıcılık yapmaya açık bir ortamdır. Bazı kişiler ya da kurumlar insanların kredi kartı bilgilerini alıp yüklü alışveriş yapabilir ya da yüklü para çekimleri yapabilirler. Bu tip yaşanan durumların önüne geçebilmek amacı ile piyasaya sanal kartlar çıkmıştır. Astropay ön ödemeli kart da bu sanal kartlardan bir tanesidir. Bu kartlar internet üzerinden alışveriş yapan kişilere güvenli bir alışveriş yapma imkanı tanır.

312040-219000-astropay4

İnsanlar çoğu zaman yalnızca kart bilgilerinin çalınmasından endişe ettikleri için online alışveriş yapmamaktadırlar. Ancak bu ön ödemeli sanal kartlar internet ortamının bu güvenlik açığını çok güzel bir şekilde kapatmaktadır.

Astropay Kartın Kullanım Alanları Nelerdir?

İnternet üzerinden online olarak gerçekleştirilen alışverişlerin ve ödemelerin yapılmasını kolaylaştıran bir sistem olan Astropay kart pek çok alanda kullanılmaktadır. Türkiye’de kullanımı son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan bu kart dünyanın her yerinde internet üzerinden gerçekleştirilecek işlemler için kredi kartı yerine kullanılabilmektedir. Bu kartın bir diğer avantajı da kartın fiziksel olarak geçersiz olmasıdır. Bu da bu karta ait bilgilerin bir başkasının eline geçse dahi herhangi bir işlem yapılamayacağı anlamına gelmektedir. Bu kart ile yapılabilecek işlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Dünya üzerinde herhangi bir yerde bulunan bir firmanın internet sitesinden alışveriş yaparken bu sanal kartı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • Çeşitli oyun sitelerine para yatırımı yaparken Astropay karttan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda bu oyun sitelerinden elde ettiğiniz kazançları da bu hesabınızda biriktirebilirsiniz.
  • Çeşitli bankalara ya da kurumlara ödeme yaparken havale ve EFT gibi işlemler için bu kartı kullanabilirsiniz.

16 haneli bir pin kodundan oluşan bu kartı internet üzerinden yapacağınız herhangi bir işlem için güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Hem hızlı hem güvenilir hem de basit bir şekilde online işlemlerinizi gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey bu sanal kartın satışını yapan yetkili bir firma ile görüşmek ve kendi ihtiyaçlarınıza uygun limitli bir sanal kartı satın almaktır.

Makaleyi faydalı bulduysanız aşağıdaki konulara da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.