İlber Ortaylı Capsleri

Türkiye’nin en büyük tarihçilerinden bir tanesi olan İlber Ortaylı son dönemlerde sosyal platformların gündeminin başında yer alıyor. Özellikle sıklıkla kullanmakta olduğu tabirleri dolayısıyla çeşitli sosyal ağlar üzerinde ve eğlenceli internet platformları üzerinde eğlenceli capsleri dönüyor.

1947 doğumlu olan İlber Ortaylı henüz iki yaşındayken Avusturya’dan Türkiye’ye geldi. Ankara Üniversitesi, Chicago Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Topkapı Sarayı gibi önemli yerlerde görev alan İlber Ortaylı genel kültürü ve bilgi birikimiyle Türkiye’nin en başarılı tarih profesörlerinin başında geliyor.

Özellikle Osmanlı tarihi üzerine çok detaylı bilgilere sahip olan İlber Ortaylı aktif olarak Galatasaray Üniversitesi’nde görev alıyor. İlber Ortaylı ayrıca Türkçe, Osmanlıca, Kırım Tatarca, Arapça, Farsça, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Latince, Yunanca, Rusça, Slovakça, Romence, Sırpça, Hırvatça ve Boşnakça gibi geniş bir dil bilgisine sahiptir.

İnternette bulunan capslerinin ve özellikle geniş sosyal platformların en popüler gündemi haline gelmesinin sebebiyse gayri ihtiyari olarak konuşmaları sırasında ve misafir olduğu programlarda cahil, cahilsin, yarı cahiller ve çeyrek cahiller gibi kelimeleri sıklıkla telaffuz etmesi nedenidir. Sosyal platformlarda canlı yayında sunuculara bile cahil diye hitap etmesi nedeniyle internet platformları üzerinde trend haline gelen capsler ile gündemde yer alıyor.

Cahil muhabbetinin çok sık olarak gündemde yer alması ve internet platformlarında tiye alınmasıyla birlikte internetin gündemi haline gelen capsler ortaya çıkıyor.

Sizlere derlediğimiz başlıca İlber Ortay Capslerini sunuyoruz.

ilber-ortaylı-capsleri ilber-ortaylı-capsleri-2 ilber-ortaylı-capsleri-3 ilber-ortaylı-capsleri-4 ilber-ortaylı-capsleri-5 ilber-ortaylı-capsleri-6 ilber-ortaylı-capsleri-7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.