Kaskoda Risk Teminat Seçenekleri

Kasko poliçenizi hazırlatırken dikkate etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi kasko risk teminat seçenekleri olmalı. Daha çok hangi olaylarla karşı karşıya geliyorsanız o risk seçeneklerini ekletmeniz, kaskonuzu etkin kullanmanızı, dolayısıyla memnun kalmanızı sağlayacaktır. Ana risk teminatları ise; yanma, çalınma, çarpılma ve çarpma durumlarıdır. Bunun dışında başınıza sık gelebileceğini düşündüğünüz olayları kesinlikle poliçenize ekletmelisiniz. Parasını çok da önemsememek gerekiyor, çünkü kaza anında yüksek maddi hasarla karşı karşıya kalırsanız ve kaskonuzda bu risk seçeneği yoksa boşuna kasko yaptırmışım diye düşünebilir vermediğiniz küçük fark için bir hayli üzülebilirsiniz.

Kaskoda risk teminatı olarak en çok kullanabileceklerinize değinelim. Ülkemizde en çok işinize yarayabilecek teminatlardan birisi enflasyon teminatıdır. Enflasyon oranları değişkenlik gösterdiği için onu garanti altına almanız gerekiyor. Aksi takdirde, aracınızın hasarına karşı olması gerekenden daha az bir ödemeyle karşılaşabilirsiniz.

Terör teminatı da büyük ve olaylı şehirlerde poliçelere eklenmesi gereken bir maddedir. Saldırı, grev, gösteri gibi olaylarda yetkili mecraların aracınıza verdiği hasarın bedelinin ödenmesini sağlayan bir teminat çeşididir.

Ülkemizin bazı bölgeleri aşırı yağmur alır. Bu da sel felaketlerine neden olabilir. Aracınız sele kapılıp büyük maddi hasara neden olabilir. Bu yüzden çok yağmur alan ve sel felaketinin sık yaşandığı bir şehirde yaşıyorsanız bu teminat seçeneğini mutlaka poliçenize ekletmeniz gerekir.

Yardım hizmet paketi teminatı ise birçok araç sahibinin yaptırması gereken ve büyük kolaylık sağlayan teminatlardan birisidir. Aracınızın herhangi bir mekanik arıza, elektrik arızası gibi sonuçlardan sonra oluşabilecek durumlarda aracı kullanan ve yolcuları koruyucu nitelikte olan bir teminat şeklidir.

Ferdi kaza teminatı küçük bir prim karşılığında ekletebileceğiniz bu seçenek de yine çok kullanılabilecek olanlardan bir tanesi. Büyük kaza sonrasında araçta bulunan yolcu ve şoförü güvence altına alır. Vefat olduğu durumlarda varislerine, sakatlık olduğu durumlarda kişinin kendisine belirlenmiş olan miktarlarda tazminat ödemesi yapılır.

Bir de yukarıdaki durumun bir benzeri olarak ferdi deprem tazminatı vardır. Kazanın depremden oluşması sonucu oluşan durumlarda tazminat ödemeleri yapılır.

En çok kullanılabilecek olan ek seçenekleri anlattık; siz de bunlara bakarak uygun olan seçenekleri ekletmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca kasko araç değeri listesinden de aracınız için en uygun olacak bedeli seçmeyi de unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.