Saatlerin Anlamını Biliyor muydunuz?

Aklınıza illa ki takılmıştır, acaba saat 01:01 ken beni düşünüyor mudur? Yada 03:03 aha şimdi yakaladım beni kesin düşünüyor. Evet dostlar, saatlerin anlamlarından bahsediyorum. Hani her zaman merak edip yanımızda birisi varsa ona hemen deriz kesin sevgilim beni düşünüyor, beni anıyor diye. Sizcede böyle bir şey var mı? Yada hayal mi kuruyoruz? Yazımız’da saatlerinanlamı konusundan bahsedeceğiz.

Saatlerin anlamları gerçek mi acaba? Saatlerin anlamlarının doğru mu olup olmadığını pek çoğumuz yaşamlarımızdan çıkardığımız tecrübelerle rahat bir şekilde yorumlamakatayız. Genelde facebookta aradığınız saatlerin anlamları tersi ve saatlerin anlamları 2016 yılına göre analizini yapabiliyoruz.

Küçükken sadece bir çocuk oyunuydu aslında. Çocukluğumuz da ne vardı? Saat 12:12 de öğlen yemeği için ev yollarındayken saati fark edilir edilmez ardı arkasına hemen söylenirdi ; sevgilin seni düşünüyor , sensiz yapamıyor, seni çok seviyor, sevmiyor, güzel bir gün, şuan mutsuz… gibi gibi. Büyüdükçe öğrendik ki aslında bu bir çocuk oyunu değil, aynı zamanda büyüklerinde böyle şeylere önem verdiği ve oyun olmadığı. Kimileri batıl inanç kimileri saçmalık dese de bu anlamlara saatlerin anlamlarına inananların sayısı da az değil.

Bazı kaynaklarda Mars erkeği ve Venüs kızının arasında yaşanılanların yıldız saatleri göz önünde bulundurularak anlamlandırılmış olduğu söyleniyor. Mars erkeğine acı çektirmek için yaratılan Venüs kadınının bu saatlere yön verdiği inanılmaktadır. Mesela saat 1313 anlamı merak ediyor musunuz? Tamda öğle vakti. Seninle konuşmaya utanıyor. Ne kadar enteresan.

Saatlerin gerçekten anlamları varmış meğersem 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.