UV Işınları ve Cildimizin Görünümü

Sosyal deneyler benim oldukça hoşuma gidiyor. Yapılan araştırmalarda ve bunları teknolojiden faydalanarak bize en güzel şekilde sunmaları bilim insanlarının ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Yine bir araştırma yapılmış hatta araştırmadan da öte bir deney. Bu deney bize UV ışınları altında cildimizin nasıl göründüğünü gösteriyor. 

Şu yaz günlerinde o kadar sıcaklar var ki son yıllarda ben hatırlamıyorum böyle daha sıcakların olduğunu. Gerçekten klimasız yaşayamıyoruz. Her ne kadar bizi ne kadar hasta etse de klimasız bir ortamda bulunmak adeta eritiyor bizleri. Güneş’in cildimizi ne hale getirdiğini aşağıda ki videodan göreceksiniz.

Thomas Leveritt’in yapmış olduğu deneyde sokaktan geçen kişilere cildinizin sağlıklı olduğunu düşünüyor musunuz cevabına çok güzel bir yanıtı var. Her gün aynı şekilde uyandığımız cildimiz aslında her gün çok değişik tahrişlere sebep oluyor. Güneş ışınlarının ne derece hassas ve ileri seviyede hastalığa kadar etkili olduğu bu deneyde gözlemlenebiliyor.

uv-ışınları

Sağlıklı ciltlerin son derece pürüzsüz olarak görülebildiği bu deney videosunda sağlıksız olanların ise son derece ürkütücü sonuçlar ortaya koyduğu gözlemlenebiliyor.

Bu yüzden mutlaka güneş kreminizi eksik etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.