Market Raf Sistemleri

market raf sistemleriBakkalların yavaş yavaş ortadan kalkıp marketlerin onların yerini aldığı günümüzde alışverişler de artık marketlerden yapılmaya başlandı haliyle. İnsanlar buralardan alışveriş yaparken aradığı ürünü rahatça bulabilmeyi, rafların ergonomik olmasını ister tabi. Müşteriler kolayca alışveriş yapabilmelidir ki tekrar gelmek istesin ve sonucunda sadık müşteri olabilsin. Market rafları ilk etapta önemsiz gibi görünse de aslında hem o alanın dekoru, hem de müşterilerin gözünde büyük artılar oluşturacak olması adına son derece önemli ürünlerdir. Bu raflar nasıl üretilirler dilerseniz ona da kısaca değinelim. Kurulması son derece pratik ve estetik birçok tasarıma sahip olan market rafları sacdan üretilirler.

Plaka halindeki ham saca, kalıplar ve büyük makineler yardımı ile eğilip bükülerek şekil verilir. Raf levhalarının yüksekliklerinin ayarlanmasını sağlayacak olan iki kenardaki delikler pres makineleri ile açılır. Bu deliklere tırnak da denilir. Raflar aynı anda ebatlanarak bükülerek son aşamaya bir adım daha yaklaşırlar. Kısmen daha kalın diyebileceğimiz sac profillere de yine makineler aracılığı ile arzu edilen şekil verilerek raflarımızın ayak kısımları meydana getirilir. Bu ayaklar ana market rafı gövdesine kaynatılarak sabitlenmesi sağlanır. Raf desteği dediğimiz ürünün arka kısmı da benzer proseslerden geçerler. Ürünü oluşturan tüm parçalar (şapka ön ve yan kapamaları, şapka içi raf levhası, raf tabla etiketi, arka pano, ayaklar ile ön kapamalar, raf desteği) elektrostatik toz boya ile boyanarak istenilen renge ulaşırlar. Renklerinin sabitlenmesi için fırınlama aşaması gereklidir. Genel olarak market raf sistemleri beyaz, krem, turuncu, sarı, kırmızı ve bazen de yeşil renklerde üretilirler. Fakat müşteri beklentilerine veya marka vizyonuna göre de istenilen renkleri ral kataloğumuz ile uygulamak mümkündür.

Piyasada bulunan ve en çok tercih edilen ünite boyları 50, 60, 70, 80, 90, 100, 110 ve 120 cm’dir. Bir diğer kalıba göre ise ( ikinci kalıp) ünite uzunlukları 55, 75, 95 ve 125 cm olmaktadır. Fakat unutulmaması gereken konu bir kalıp ile başlanan proje o kalıp ile nihayetlendirilmelidir. Bu iki kalıbın ölçüleri birbirlerine uymamaktadır. Market raflarında normal normlarda yükseklik ise 225 cm’dir. Piyasada bulabileceğiniz en uygun fiyatlı ve en kaliteli market raflarını Mira Raf olarak sizlere sunmaktayız. Dilerseniz bize 0212 657 00 82 nolu telefonumuzdan veya info@miraraf.com mail adresimizden ulaşarak taleplerinizi iletebilir en hızlı şekilde çözüm alabilirsiniz. Memnuniyetiniz ve güveniniz bizim için çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.