Bayanlara En Çok Yakışan Dövme Modelleri

Günümüzde erkekler kadar neredeyse kadınlarda dövme yaptırmaya başladı. Eskiden kadınların biraz daha çekindiği, sadece erkeklere özgü gibi sanılsa da aslında hiç de öyle olmadığını günümüzde ki yaşayan kadınlar kanıtlamıştır. Gerek çalışma hayatında, gerekse okul hayatında artık ülkemizde kadınlar neredeyse erkekleri geçmekte ve çok iyi başarılarla gündeme gelmektedir. Hal böyle olunca da daha fazla kendine güvenen kadın, daha fazla özgür kadınlarımız çoğalmış buna bağlıda kadınların tabiri caiz ise el atmadığı konu kalmamıştır. İşte bunlardan sadece biride dövme yaptırmaktır.

Kadınlarında kendi iç dünyasını yansıtan daha çok tercih ettikleri bazı dövme modelleri vardır.Bunlardan birkaç örnek vermek gerekirse;

Ayak bileği dövmeleri; genellikle en çok kadınlar tarafından tercih edilen ayak bileğine yapılan dövmeler çok şık ve sanki tamamlayıcı bir aksesuar gibi kadınlara yakışmaktadır. Her türlü modeli yapılsada bir hal hal şekli veya çiçek motifleri en çok tercih edilenler arasındadır.

Bel dövmeleri; neredeyse sadece kadınların yaptırdıkları bir bölge sayılabilir. Bel bölgesinden yanlara doğru uzanan genelde lotus çiçek desenleri yapılan bir dövme türüdür.

2013-dövme-modelleri-15

Yüzük parmağına yapılan isim yazılı dövme çeşidi; erkeklerden çok kadınların tercih ettiği bir dövme türüdür. Ya sevdiği adamın ismini alyansın altına yazdırarak, ya da çocuklarının isimlerini yine yüzük parmağına çeşitli modellerde harflerle yazılır.

Sırt ortası dövmeleri; yine genelde en çok kadınların tercih ettikleri bir bölge sayılabilir. Genellikle melek, kelebek, martı gibi modeller tercih edilir. Şok hoş bir sırt dekoltesi ile bütünlük sağlar.

Elin üst ve altı arasındaki bölgeye yapılan dövmeler; genellikle bu dövmeler yine isim şeklinde yazılan ve kadınların daha çok tercih ettikleri bölgedir, daha net görünür bir bölge olmasıda tercih sebeplerindendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.