Krem Far ve Jel Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Artık son kozmetik ürünlerin çıkmasıyla makyaj yapmak o kadar kolaylaştı ki… Bizde bu yüzden krem far ve jel eyeliner nasıl kullanılır sizlere anlatmak istedik.

İlk öncelikle ten makyajından başlayacağız. Çünkü yüzümüzde akacak hiçbir makyaj malzemesi bulunmamaktadır. Bu yüzden nemlendiriciyi yüzümüze eşit derecede sürdükten sonra elimizle ya da bir fırça yardımı ile yüzümüze yediriyoruz. Ardından kapatıcıyı gözaltımıza sürerek fırça ile yayıyoruz. Daha sonra burun ve T bölgemize pudramızı sürüyoruz. Yanak bölgemize şeker pembesi bir allıkla çok hafif bir şekilde renklendiriyoruz. Benim göz kapaklarım çok çabuk yağlandığından göz makyajı bazı kullanmaktayım.

jel-eyeliner

Göz makyajı bazını göz kapaklarımın üzerine masaj yapar gibi uyguluyorum. Ardından krem farımı alıp( şeker pembesi) göz kapağımın üzerine sürüyorum. Özellikle kirpik diplerinize daha yoğun sürerseniz daha güzel görünecektir. Krem farı uyguladıktan sonra farklı bir renkte (beyaz)  krem farını göz kapağımın en üstüne sürüyorum. Farı yumuşatmak amacı ile gözün üst bölgesine ten rengine yakın bir renkte uygulayabilirsiniz. Şimdi ise krem jel eyelineri süreceğiz. Ardından fırçanın hem ön yüzünü hem de arka yüzünü jel eyelinere batırıyoruz. İçten dışa doğru düz bir çizgi çekiyoruz. Aynı işlemi de diğer gözümüze uyguluyoruz. Ardından kirpik şekillendirici ile kirpiklerinizi yukarı doğru kıvırın ve kendi rimelinizi uygulayın. Hemen sonra doğal bir şekilde ruj sürerek makyajınızı tamamlayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.