Yağlı Cilt Nasıl Anlaşılır

Eğer sizde kendi cilt tipinizi merak ediyorsanız doğru yerdesiniz! Sizde bir uzmana gitmeden cilt tipinizi kolaylıkla analiz edebilirsiniz. Sadece tek yapmanız gereken makalemizin devamını dikkatlice okumanızdır.

Eğer sizin cildiniz yağlıysa fakat size bir sorun çıkarmıyorsa bu bir yağlı cildinizin olduğuna işarettir. Cildinizin çok sık yağlanmasından şikâyetçiyseniz bu yağ hücrelerinin fazla yağ salgılamasından dolayı oluşmaktadır. Yağlı ciltlerde her zaman gözenekler açıktır. Ayrıca por denilen gözenekler delik deliktir. T bölgemizde gece cilt yenilenmesinden dolayı yağlanma hissedebilirsiniz.

cilt-kremi-önerileri

Unutmayalım ki yağlı ciltlerde her zaman gözenekler açıktır. Gözeneklerin bazen içinde siyah nokta olabilir. Ama diğer ciltlere göre cilt dokusu daha kalındır. Şunu da ilave etmek isterim ki yağlı ciltler yaşlanmaya, sarkmaya daha çok yatkındır. Cilt dokusu daha kalın olduğundan yer çekimi çeker ve buna karşı kendini koruyamaz. Tabi ki olumsuz yanları olduğu gibi olumlu yanları da vardır. Bu cilt tipi asla kırışmaz. Su seviyesi normaldir fakat yağ seviyesi diğer ciltlere göre daha fazladır. Ve son olarak bu cilt tipi sıkı, gergin bir cilt değildir. Bu yüzden bu yağ seviyesini düşürmek için düzenli olarak bakım uygulamanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.