Farklı Bir Hikâye: The İncredible Van Helsing

Hack and slash tarzı oyunlara Diablo ile gözümüzü açtık. Ardından Torchlight serisi ile bu tarz oyunların da istenirse oyun dünyasında kendine yer bulacağını gördük ve son olarak Van Helsing.

19. yüzyılın karanlık ve gothic havasında geçen birbirinden farklı yaratıklarla savaştığımız oyunda, Abraham Van Helsing’in oğlunu canlandırıyoruz. Yanımızda Katarina isimli güzeller güzeli bir hayalet ile birlikte.

Karakterimize oyunda level aldırdıkça bazı yeni özellikler ve hareketler kazandırabiliyoruz. Aynı şekilde yanımızdaki hayalet Katarina da kazandığı özelliklerle hem daha güçlü bir hale geliyor hem de bize yardımcı yeteneklerle bize arka çıkabiliyor. Oyunda yapılandırma olarak Vücut, çeviklik, şans, gibi yeteneklerimizi her geliştirdiğimizde; can, menzilli saldırılarımız ve öldürdüğümüz yaratıklardan bulacağımız eşyalarda bunlara bağlı olarak değişiyor.

Van-Helsing-UI

Oyunda tek karakter olması canınızı sıkmasın. Birçok farklı şekilde yapılandırmamız mümkün karakteri.  Yani uzak mesafe, yakın dövüş, büyü gibi birçok alanda karakterimizi farklı şekilde yapılandırabiliyoruz. Ayrıca yanlış yapılandırmalarınızı kolaylaştırmak adına oyunda birçok geri dönüş noktası bulunuyor. Keza Torchlight serisinde bu oyunculara baya zor anlar yaşatmıştı.  The İncredible Van Helsing Hack & slash tarzına hikâyesi ile farklı bir soluk getirdiğine inanıyorum ve denemenizi tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.