Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

 Diş beyazlatmak için pahalı yöntemlerden vazgeçip mutfağınızdaki sebze meyvelere yönelmelisiniz. Birçok insanın sorunu artık bembeyaz dişlere sahip olmak ve bu bir takım sebze ve meyvelerle oldukça mümkün. Öncelikle C vitamini içeren meyveleri (portakal, domates, çilek) ezip macun kıvamına gelince fırçanıza sürün fırçalayın ve biraz bekleyin.

Dişlerinizi bir de bu şekilde fırçalamayı deneyin. Birde çok eski zamanlardan beri kullanılan karbonat vardır. Karbonatı macun kıvamına getirip dişlerinizi fırçalamak, dişlerinizi beyazlatacaktır. Karbonatı çok aşırı kullanmak diş minelerini aşındıracağı için çok sık tekrarlamamakta fayda var.

Çilekte dişlerde tartar oluşumunu engeller ve onlara temiz, beyaz, kokulu bir görünüm kazandırır. Dişlerinize defne yaprağı ve portakal kabuğu da beyazlık konusunda çok iyi gelecektir. Portakal kabuğunu rendeleyip defne yaprağını da ezip karıştırarak macun kıvamına getirip dişlerinizi fırçalayın. Bu dişlerinize parlak bir görünüm verecektir. Yalnız bu bahsettiğim yöntemler çok sık uygulanmamalı aksi takdirde dişlerinizde aşınmalara yol açıp diş çürüklerine neden olabilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.