• Ana Safya
  • Sinema
  • Sinemalarda Bu Hafta ( 20 Temmuz 2012 ) Vizyona girecek filmler

Sinemalarda Bu Hafta ( 20 Temmuz 2012 ) Vizyona girecek filmler

sinemalarda bu hafta

Her hafta olduğu gibi bu hafta da yine karşınızdayız. ki bölümümüzde yine heyecanlı ve macera dolu filmler bizleri bekliyor. Birbirinden müthiş filmler yine sinemalarda bu hafta yer alacak. İşte 20 temmuz 2012 vizyona girecek filmler ve fragmanları siz değerli takipçilerimiz için ; 

Hizmetkar Albert Nobbs

 Albert Nobbs

Filmin Özeti ; 19. yüzyıl İrlanda’sında hayatta kalabilmek adına, Dublin’in en gösterişli otelinde uşak olarak çalışabilmk için erkek kılığına giren bir kadının hikayesi.

Filmin Fragmanı ;

İsyan

 Lock Out

Filmin Özeti ; Bir komplo oyununa alet olduktan sonra casuslukla suçlanan eski ajan Snow’a özgürlüğünü yeniden kazanma fırsatı sunulur. Fakat karşılığında üstlenmesi gereken görev oldukça zorludur. Zira Amerikan başkanının kızı Emily kaçırılmış ve yüksek güvenlikli bir uzay üssüne hapsedilmiştir. Snow en sıradışı yöntemlerle Emily’yi kurtarmaya çalışacaktır..

Filmin Fragmanı ;

Ölüm Uykusu

 Sleep Tight

Filmin Özeti ; Cesar mutlu olamamaktan muzdarip bir apartman görevlisidir. İnsanlar mutlulukları paylaşadursun, o da etrafındaki herkesle mutsuzluğunu paylaşıyor. Bir kapıcı olarak çalıştığı için de apartman sakinlerini mutsuzluğuna hedef seçiyor. Cesar, sürekli mutluluk saçan ve gülümseyen Clara’yı mutsuz etmeyi kafaya koyuyor. Sonra işler biraz çatallanıyor. Mutsuzluğun insan hayatına nasıl da kolayca sokulduğunu ve bir daha gitmemek üzere yerleştiğini hayretle göreceğiniz bir İspanyol yapımı.

Filmin Fragmanı ;

Yasak Aşk

 En Kongelig Affaere (A Royal Affair)

Filmin Özeti ; Akıl hastası bir kral ile evli olan genç bir kraliçe, kralı tedavi etmeye çalışan doktora aşık olur ve aralarında gizli bir ilişki başlar. Bu tutkulu yasak aşk bir ulusu baştan aşağıya değiştirecek bir devrimin de öncüsü olacaktır.

Filmin Fragmanı ;

205: Korku Odası

 205 – Zimmer der Angst (Room 205)

Filmin Özeti ; 205 nolu odada neler oldu? Neden hiç kimse orada bir yıldan fazla kalmaya cesaret edemedi? Tüm bunlar 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Katrin’in umrunda değildi, onu ilgilendiren tek şey yurtta boş bir oda vardı ve bunun anlamı evinden ve baskıcı babasından uzakta özgürlük demekti. Yeni odasına taşınan Katrin yeni arkadaşlar, akşam partileri, seks ve uyuşturucuyla dolu yeni dönemine başlar. Ancak çok geçmeden neden kimsenin Oda 205’e taşınmak istemediğini anlayacaktır.

Filmin Fragmanı ;

Özgür Adamlar

 Les Hommes Libres (Free Men)

Filmin Özeti ; II. Dünya Savaşı sırasında Paris’te geçen filmin konusu; Nazi işgali altındaki şehirde ufak çaplı kara borsa işleri yapan Cezayir asıllı genç göçmen Younes (Tahar Rahim) tutuklanır ve işkence ile tehdit edilerek; Paris Camii’sinde gizlenen bir cemat ile Yahudi’lere sahte kimlikler temin ettiğinden şüphenilen Ben Ghabrit (Michael Lonsdale) isimli bir haham hakkında casusluk yapması için zorlanır…

Filmin Fragmanı ;

Mutluluğa Boya Beni

 Le Tableau

Filmin Özeti ; Le Point dergisinin “Yılın en yaratıcı ve şiirsel Fransız filmlerinden biri” diye nitelediği Mutluluğa Boya Beni, büyükler kadar çocuklara da hitap eden bir canlandırma. Bitmemiş bir resim üzerindeki bir şato ve çiçeklerle dolu bir bahçedeyiz. Bu tabloda resmedilip renklendirilmiş Toupin’ler gücü ele geçirmiştir. Toupin’ler, çizimleri yarım kalan Pafini’leri devre dışı bırakmış ve yalnızca taslak halindeki Reuf’ları da esir almışlardır. Şimdi Ramo, Lola ve Plume düzeni yeniden sağlamak ve arkadaşlarını kurtarmak için ressamı bulmak üzere yollara düşecek, bir dolu macera yaşayacak, şatodan ve çiçekli bahçeden geçecek, hatta başka resimlere gideceklerdir.

Filmin Fragmanı ;

Barbara

Filmin Özeti ;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.