3D Yazıcı Tasarımı Viyolin

Son yıllardaki teknolojik gelişmeler yeni nesil akıllı teknolojinin yaşamın her alanında kendisine yer bulmasına ve dolayısı ile de günümüzde bu akıllı teknolojilere yönelik olarak yeni işletim sistemlerinin geliştirilmesine yol açıyor. Teknoloji alanında yaşanan farklı yeniliklerin ve gelişmelerin hızı insanların başını döndürecek cinsten olduğu bu dönemde her gün yeni bir teknoloji ve yeni bir hizmet ile karşı karşıya kalınabiliyor.

viyolin

Özellikle de insanların modern yaşamda var olan gereksinimleri, istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmekte olan yeni nesil teknoloji ile birlikte artık yaşamın pek çok farklı alanında kaliteli çözümlerden yararlanabilme fırsatına sahip olunuyor ki bu durumda günümüz modern çağında teknolojinin yaşamın önemli bir parçası haline gelmesine ve dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde kullanılmasına yol açıyor. Modern teknolojik sistemler yaşamın farklı alanında kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Teknolojinin etkilerini müzik alanında da en etkin şekilde görebilmek mümkün hale geldi ki yapılan yeni keman da bunun en somut örneklerinden birisini oluşturuyor.

3D teknolojisini yazıcı olarak kullanmaya başlayan teknoloji devleri özellikle de ile geçtiğimiz günlerde bir jet motoru tasarlamışken yeni bir tasarımda müzik alanında kendisini gösteriyor. ile tasarlanan bu yeni keman teknolojiyi, teknolojinin müzik üzerindeki etkisini ve gelecekte teknolojinin müziği nasıl şekillendireceğine dair geniş kapsamlı ipuçları sunuyor ki bu durumda teknoloji ve müziğin ilişkisinin daha fazla ve daha sıkı şekilde pekişmesine yol açıyor.

Monad Studio tarafından 3D yazıcı teknolojisi ile üretilmiş olan keman hem tasarım yönünden hem de kullanım avantajları açısından teknolojinin etkilerini yeniden insanlara gösterme başarısını sağlıyor. Sıradan bir viyolin (keman) olan adlı cihaz özel bir 3D yazıcı sayesinde tasarımını almış ve farklı tasarımı ile gören herkesi kendisine hayran bırakan bir müzik aleti olarak öne çıkıyor. Elektrikli bir keman formunda olan , sıradan viyolin modellerine göre daha farklı bir tasarıma sahip olduğu gibi çıkardığı notaların da alışılmış kemanlara göre çok daha net ve mekanik olduğu belirtiliyor. Aynı zamanda bu 3D yazıcı ürünü kemanda geleneksel dört yay yerine, iki yay ile bulunuyor. New York’taki Sonar Experience’de 16 – 17 Nisan tarihlerinde nasıl çalıştığı tanıtılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.