3G Nedir ?

3G’nin ülkemize gireli teknoloji çapında düşünecek olursak uzun bir süre oldu. Fakat günümüzde 3G’nin ne olduğu konusunda bir takım belirsizlikler yaşanmaktadır. 3G deyince çoğu kişinin aklına görüntülü konuşma gelmektedir. Fakat bu şekilde bir kısıtlama yapmak yanlış olacaktır. 3G, mobil alanda teknolojik gelişmenin gelmiş olduğu yeri temsil etmektedir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 3G bağlantısının yüksek hızda olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Dünyada ilk 3G bağlantısı Japonya’da kurulmuştur. Görüntü, ses ve bir takım verilerin aktarılması, web sayfası görüntüleme, e-posta ve birçok işlem 3G ile çok daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

3G kavramının daha çok cep telefonu ile söylentilere karıştığını duyulmaktadır. Fakat şu iyi bilinmelidir ki 3G sadece telefonla ilgili bir kavram değildir. İnternetin olduğu her alanda bu teknolojiden bahsetmek mümkün. Ayrıca bu teknoloji erişim alanında değişik bir boyut getirmiştir. Görüntülü konuşmayı destekleyen cep telefonları sayesinde görüntülü bir şekilde konuşma gerçekleştirilecektir. Günümüzde satılan milyonlarca 3G’li telefonlar bu teknolojinin gelmiş olduğu yeri bizlere göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.