Android 4.0 Walkmanlar Geliyor

Sony androidi çok sevdi sanırım. Yeni bir girişime imza atacaklarmış. Walkmanları hepimiz biliyoruz, küçüklükten beri her sene yeni versiyonları çıkıyor. Sony, Walkman isminden vazgeçmediği gibi tutkusundan da vazgeçmemişe benziyor. Dokunmatik ekrana ve Android işletim sistemine sahip yeni Walkman’ler piyasaya çıkıyor.

Kaset döneminin sona ermesinden sonra aslında piyasada hızla tükenen, fakat isim olarak Sony Ericsson telefonlarında bir süre daha yaşayan Walkman ismi tekrardan atılıma geçiyor. Sony, yeni Walkman serisini piyasaya tanıttı.

Esas ilgi çeken ise Walkman F800 serisi oldu. F800 serisi Walkman’ler 3.5 inç (iPhone ekranı boyutunda) dokunmatik ekrana sahip. İşletim sistemi olaraksa Android 4.0 kullanıyor. Son teknoloji ile donanmış olan yeni Walkman’lerin telefon ve mesaj gibi bir özelliğinin bulunmadığını belirtelim.

İnternet erişimi sayesinde müzikleri ve videoları Google Play Store’dan satın alıp indirmek de mümkün. Onun dışında yine eski usül bilgisayardan yüklemek gerekiyor. MP3, drm korumasız WMA, ACC, FLAC gibi ses dosyalarını çalabilen F800 serisi Walkman’ler MPEG4, H.264, WMV9 formatında da video oynatabiliyor.

USB ile 4 saatte tam şarj olan cihaz, 20 saat müzik dinleme, 4.5 saat video izleme imkanı sunuyor. F800 serisinin F804 modeli 8 GB, F805 modeli 16 GB, F806 modeli ise 32 GB hafızaya sahip.

Ne dersiniz Walkman serisi Android 4.0 işletim sisteminin ve dokunmatik teknolojinin yardımıyla tekrardan eski günlerine geri dönebilir mi? iPod olayını andırmış olsa da yine Sony Sony ‘ dir benim için.

Forza SONY 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.