Apple’ın Harita Uygulaması Hızla İlerliyor!

Dünya genelinde artık herkesin birer mobil cihazı var. Mobil cihazların en önemli özelliklerinden bir tanesi de sunmuş olduğu avantajlar. Nedir bu avantajlar? Uygulama indirme kolaylığının olması sayesinde bir çok işlemi dünyanın öbür ucundan bile internet yolu ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulamalar burada çok önem arz ediyor. Haberimiz Apple ve Google’ın harita uygulamaları arasında ki yarışı konu alıyor. Apple’ın harita uygulaması Google Maps‘i devirmeyi başardı.

Apple‘ın iOS 6 ile bizlere sunduğu Apple harita uygulaması, dönemsel olarak Google ve Android ile patent davaları ile uğraşıyordu. Bilindiği gibi bu kararlar devam ederken ani bir karar ile piyasaya sunuldu. Ancak Apple’ın bu harita uygulaması tam hazır değildi ve tartışma konusu olmuştu.

apple-maps

Üzerinden geçen 2 yıllık bir zaman diliminden sonra hatalar düzeltildi her şey yerli yerine oturdu ve şimdide ekmeğini iyi yiyor Apple. 4G mobil bağlantı kullananların %70’lik kesiminin harita uygulamaları arasında en çok Apple Harita Uygulaması kullanıldığı gözlemlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.