Çocuklara Google’dan İzin!

Artık çocuklarda Google’da hesap açabilecek. Günümüzün en çok kullanılan internet aracı şüphesiz ki Google. Dünya genelinde her iki kişiden birinin bildiği hatta kullandığı internet’in en büyüğü Google’dan çocuklara izin geldi. Sanal dünyaya geçiş yaptığımız şu yüzyılda artık her evde bir bilgisayar her bireyin ( çocuklar dahil 10 yaş ve üzeri ) elinde bir akıllı telefon görüyoruz. Bu bağlamda teknolojiye ve internete daha çok önem veren Google, bundan böyle 13 yaş altı çocuklarında Google hesabı açmasına izin verecek.

The Information’un yaptığı açıklamada Google, ebeveynlerin haberi olacak şekilde çocukların daha kolay kullanmasını sağlayacak araçlar çıkarmaya hazırlandığını söylüyor. ABD’de şuanda yürürlüğe konulan ve halen yürürlükte olan çocukların çevrim içi gizliliklerini korumayı sağlayan şartnamede, 13 yaşının altında bulunan çocukların üye olabilmesi için çeşitli şartların yerine getirilmesi gerektiği söyleniyor. Daha önce böyle bir uygulamayda Yahoo’da görmüştük. Yahoo, ailelerin kredi kartından ( tek kişinin tabi ) 50 sentlik bir meblağ kesiyor ve böylece izin vermiş oluyor.

google-çocuk

Her ne kadar üye olmak isteyen herkes bu aşamayı yaşını büyüterekte yapsa bu uygulama ilerleyen yıllar için bir devrim niteliğinde olacak ve güvenilirlilik için güzel bir adım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.