Dünyanın En Pahalı 5 Telefonu Seri – 2

Dünya üzerinde satışa sunulan telefonları incelemeye devam ediyoruz. Özellikle son zamanlarda piyasalarında yaşanan hareketlilik sonrasında birçok firma akıllı telefonlarına çok farklı özellikler ve farklı tasarımlar sunmaya devam ediyor. Bu kadar başarılı telefonların piyasaya çıkmasında bazı firmalar farklılık yaratma adına çok farklı tasarımlar sunuyor.

Dünya üzerinde en çok satılan markalarının başında gelen İphone modeli fiyatı olarak akıllı telefonların en pahalıları arasında yer alıyor. olarak en pahalısının 4 bin lira olduğunu düşünenler yanılıyor. İşte sizlere bugün fiyatı 6 Bin Dolar olan bir telefon tanıtımı yapacağız. Dünya üzerinde en pahalı telefonlar listesinde 4. Sırada bulunan bu telefonun özellikleri ise kullanıcıların hoşuna gidecek cinsten bir olarak dikkat çekiyor.

4. sırada kendine yer bulan en pahalı telefonlardan Gresso Regal Gold. Gresso’nun ilk yazı dizimizde incelediğimiz modeli olan İphone Gresso’dan yaklaşık olarak 2 bin dolar daha pahalı olan bu telefonun özellikleri sizlere farklılık yaratacaktır. Fiyat olarak 17.250 Türk Lirası olan bu telefonda bakalım ne gibi farklılıklar gözümüze çarpacak.

gresso-regal-gold_20150604_142440
Bu kadar pahalı bir telefon olan bu Gresso markasını almak yerine kendinize orta seviye bir ikinci el otomobil alabilirsiniz. Bu konu tamamen kendinize kalmış durumda. Şimdi sizler için Gresso Regal Gold telefonunu bu kadar pahalı kılan özelliklerden bahsedelim.

gresso

Dünyanın En Pahalı 5 Telefonu sıralamasında 4. Sırada bulunan Gresso firmasının bu telefonun en büyük özelliği Afrika’da ender olarak bulunan ağaçlardan birisi tarafından yapılması. Limited Editon modeli ile üretilen bu telefon Afrika’da bulunan bir ağaçtan üretiliyor. 1 ağaçtan sadece 1 telefonun üretildiğini düşündüğümüz zaman telefonun ne denli bu kadar pahalı olduğunu gözler önüne sermiş oluyoruz. Bu kadar başarılı olmasının ve fiyatının bu kadar yüksek olmasının tek nedeni ise 1 ağaçtan üretilmesinden kaynaklanıyor. BU telefonun 1 ağaçtan üretilmesinin dışında farklı kılan bir özelliği ise tamamen el yapımı olmasından kaynaklanıyor. Bu telefonun bu kadar pahalı olması el emeği göz nuru deyiminden kaynaklanıyor.

Gresso Regal Gold telefonun el yapımından kastımız şudur. Mesela bu telefonun arka kapağı üzerinde sadece 1 işçi çalışıyor. Kasa kısmını yapan ekip ayrı. Firmanın iddiasına göre bu telefonun arka kapağının yapılması sadece 1 kişinin emeği ile 3 saatte sona eriyormuş.

Gresso Regal Gold telefonun özelliklerine bakacak olursak. Arka kamera olaaka 13 megapiksel bir kamera kullanılmış , ön kamerada ise 5 megapiksel bir çözünürlük bulunuyor. 2GB RAM 32 GD Dahili depolama alanı bulunuyor. Bataryası ise 6 saat konuşma süresi. 300 saatlikte açık durma süresi olduğunu iddaa ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.