Dünyanın En Pahalı 5 Telefonu Seri 4

Bugün sizlere en pahalı telefonlardan  olan iki modeli hakkında detaylı olarak bilgiler sunacağız. 2. Sırada bulunan telefon ile başlamakta fayda var gibi görüyorum. Fiyatı 10.000 Dolar olan bu telefonun Türkiye satış fiyatı ise 28.750 Türk Lirası olarak dikkat çekiyor. Kustom Ego telefonundan bahsedelim sizlere . Bu kadar pahalı olan bu telefonun en büyük özelliği nedir şimdi bu konuda detaylı olarak bilgiler sunalım sizlere.

Bu telefonun bu kadar pahalı olmasının ilk nedeni diğerleri gibi özel üretim olarak piyasaya çıkması. Bu kadar pahalı olmasının tek nedeni Limited edition yani  özel üretim olmasından kaynaklanıyor. Bu telefon sadece 977 adet üretiliyor. Bu adet sayısında yatan bir gizem bulunmaktadır ancak yaptığım araştırmalarda bu rakamın sırrını çözecek gerekli bilgilere henüz ulaşamadım. Bu kadar sınırlı sayıda üretilmesi telefonun biraz daha çekici kılan unsurların başında geliyor. Bu telefonu aldığınız zaman sayılı kişiler arasına girmiş bulunuyorsunuz ancak bu kadar pahalı olan bu telefonu almanız size ayrıcalık kazandırsa ne kadar önemli olur size kalmış durumda. Kustom Ego markasının bu telefonun bu kadar pahalı olmasının tek nedeni olarak yine diğerleri gibi tamamen el yapımı olması dikkat çekiyor. Bu telefonun sadece 1 kişinin emeği ile üretildiğini düşündüğünüz zaman neden bu kadar pahalı olduğunu anlayacaksınız.

Kustom Ego

Kustom Ego modelinin Full HD ekran çözünürlüğü bulunuyor.Telefonu satın aldığınız zaman 2 GB RAM 32 GB dahili hafızası mevcut olarak bulunuyor. Ön kamerası ise sadece 1.3 megapiksel olarak dikkat çekiyor.

kustom-ego1

Şimdi sizlere 1. Sırada bulunan telefondan bahsetmekte fayda var. İsmi Vertu Bentley . Evet Bentley araba markasının ürettiği bir telefon. Aslında Bentley markasının ne kadar pahalı olduğunu düşündüğünüz zaman bu telefonun fiyatını oradan anlamakta fayda var. Fiyatı ise dudak uçuklatan cinsten bir telefon olan bu modelin fiyatı 16.000 Bin dolar yani 46 Bin Türk Lirası. Neredeyse 0 otomobil fiyatında olan bu telefondan dünya üzerinde kaç kişide olduğu gerçekten merak konusu oldu. Yaptığımız araştırmalarda ancak bu telefonun kaç kişide bulunduğunu detaylarına ulaşamadık.  Vertu modelinin telefonlarına verdiği en önemli özelliği dış kaplamasında deri özelliği bulundurması Bu kaplama yüzünden bu kadar pahalı olan bu telefon otomobillere kullanılan orijinal deriler ile kaplanmaktadır. İşte sizlere bu ayrıcalığı sunan bu telefonu almak için araba almaktan vazgeçmek düşüyor.

Vertu Bentley

Teknik olarak Andorid 5.1 yüklü bir telefon . Arka kamerasında kullanılan mercek gayet başarılı ve 21 megapiksel bir çözünürlük bulunuyor. Ön kamera ise neredeyse facia denecek bir durum söz konusu ve 2.1 megapiksellik bir kamera bulunuyor. 2160mAh batarya kapasitesine mevcut olarak bulunuyor. 4 GB RAM ve 64 GB Dahili hafızası mevcut bu telefonda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.