Duvarın Arkasını Gösteren Kask

Teknoloji devlerinin hızına yetişmek hakikaten çok zor. Teknoloji şirketlerinin başının çeken İntel ve öyle bir teknoloji icadına imza attı ki; ortak olarak üretilen bu ürünü de CES 2016 elektrik elektronik  fuarında görücüye çıkardı. Teknoloji fuarında en ses getiren ürünlerin başında gelen birçok firma ve insanın da dikkatini çekmeyi başardı.

Daqri akıllı kask olarak adlandırılan ürünün iş güvenliğinde çok lazım olacağının altını çizerlerken işçi veriminin de azami düzeye çıkarılacağının sinyallerini akıllı kask ile verdi. ABD merkezli olan bu teknoloji şirketi bu ürünle duvarın ötesinin görüleceğini x ışınıyla şematik ve termal bir görüntü sağlanarak olası kazalarında önüne geçileceğini ürettiği kaskların tanıtımın yaparken vizyon gösterisinde kitlelere ulaştırdı.

smart-industrial-helmet-by-daqri

ABD nın Las Vegas kentinde düzenlenen elektronik fuarında tanıtımı yaparken gaz sektöründe, uzay, petrol ve inşaat sektörü tarafından test edilerek tam not alması sonucu ürünün piyasaya çıktığı an büyük firmaların vazgeçilmezleri arasında olacağı kaçınılmaz. İş güvenliği söz konusu olduğunda akan sular duru bilirisiniz. Bir maden de çalışan işçi için x ışınıyla şematik ve termal bir görüntü ile duvarın arkasını göstermesi olası başa gelebilecek facianın da önüne mi geçileceğini düşünmek bile bu ürünün yaratıcı dehalarının ayakta alkışlanmasına sebep.

İnşaat sektöründe de bir sürü kazalara tanık oluyor ve çareler arıyoruz. İşte size İntel ve Dagri’ den bir teknoloji harikası olan duvarın arkasını kask piyasaya çıktıktan sonra hem iş güvenliği açısından hem de iş verimliliği açısından müthiş bir ürün. Bu yeni ürünün yılın ilk çeyreğinde piyasalara sunulacağı gelen açıklamalarda yansıyan. Umarım yılın ilk çeyreğinde işçi ,mühendis ve çalışanlarla buluşacak olan duvarın arkasındaki tehlikeyi kask piyasayı allak bullak edeceğe benziyor. Ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.