Güneş Enerjisi ile Çalışan Kamera Yapıldı

Teknoloji hızla ilerlerken fark yaratmaya da devam ediyor. Günümüzde teknoloji denilince akla direk akıllı telefonlar, tabletler, internet vs geliyor ancak teknoloji her alanda kendini gösteriyor. Sağlık olsun çevre olsun her konuda teknolojinin ismini duyabiliyoruz. Evimiz yada iş yerimizin güvenli ve arkaya bakmadan bırakabileceğimiz güvenliği sağlayan kameralar, her geçen gün küçülmeye devam ediyor.  Bir yandan küçülüp çok büyük işler yapan güvenlik kameraları bir yandan da işlevselliğini koruyor.

Indiegogo adresinden para toplamaya başlayan Valdis Turlovsky geliştirmiş olduğu GeckoEye ile teknolojiden en iyi şekilde yararlandığını bizlere adeta sunuyor. GeckoEye, alüminyum malzemeden yapılmış durumda ve rakipleri arasında ki en büyük fark ise güneş enerjisi ile çalışması ve ayrıca sim kartta takılabilir olması cihazı farklı kılıyor.

gunes-enerjisiyle-calisan-guvenlik-kamerasi

128 GB bir hafızaya sahip GeckoEye, 2 adet Hd kamerası bulunuyor. GeckoEye, ayrıca bu hafıza yetmez ise size 50 GB’lık bir bulut depolama alanı da sunuyor.

GeckoEye güvenlik kamerasında yok yok neredeyse. Wi-fi, Gps gibi internet olanakları da sunan cihazda ayrıca sim kart yuvası da bulunuyor. Android ve iOS cihazlar ilede uyumlu halde çalışmakta olan cihaz kaydedilen görüntüleri sizin seçtiğiniz şekilde saklayabiliyor. Yada siz isterseniz Facebook, e-posta veya sms ile hareket sensörü bir şeyler gördüğünde bildirimler yollayabiliyor.

Akıllıca bir girişim olarak görüyorum ve bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Fikirler her zaman en büyük zenginliktir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.