iPhone 6 Plus Bükülüyor mu?

Teknolojinin tek gündem maddesi ’ın bükülüp bükülmemesi. Bu sorun ilk olarak geçtiğimiz günlerde bir YouTube kullanıcısının ’ı bükerek video’ya alması olayı ile başladı. Yapılan testte iPhone görüldüğü gibi bükülüyordu. Gün içerisinde ise Facebook ve Twitter’da büyük yankı uyandıran fotoğraflar paylaşıldı ’ın bükülmesi olayı ile ilgili. Peki gerçekten iPhone 6 Plus ? Yoksa video sahte mi? Bu konu hakkında Apple, çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Apple, görüntülü şekilde yanıt verirken konu ile ilgili açıklamalarda’da bulundu. Ürünler, satışa çıkmadan önce Çin’de daha sonra Cupertino’da ağır testlerden geçtiğini söyleyen Apple, cihazlara üç noktalı bükme testi, baskı testi gibi bir dizi işlem uygulandığını söylüyor. Aynı zamanda “oturma testi” yaparakta kullanıcıların günlük hayatta sıkça karşılaştığı durumlar için bu testi uyguladığınıda açıklıyor. Bu testlerde iPhone 6 modellerine yüzlerce kez yumuşak ve sert zeminlerde baskı uygulandığını da vurguluyor.

apple-6-plus-bükülme

Üç noktalı eğme testi yaparken ağırlığın ise 25 kg üzerinden yapıldığını da söylüyor Apple. Konuya dair bir video yayınlayan Apple’da yapılan açıklamaları ne kadar tatmin eder tartışılır.

1 yorum

  1. film izle dedi ki:

    Bence iphone satin alinmasi gereken son telefon android varken insanlar neden iphone aliyor anlamiyorum. Bu arada siteniz cok guzel olmus tebrikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.