iPhone SE incelemesi

firması son yıllarda artık farklı modeller ile karşımıza çıkmaya başlıyor. Bunun en büyük nedeni ise uzun zamandır akıllı telefonlarında büyük ekranları tercih etmelerinin bazı kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanması yorumlanabilir. İşte ’in son çıkarttığı telefon olan hakkında detaylı olarak bilgiler sunmaya başlayalım.

iPhone SE aslında iPhone 5 ve 6 modellerini arasında kalan bir model olarak tasarlandı ve en büyük özelliği ise telefonun ekran boyutunun küçük olması.  İşte bu kadar farklı tarzda üretilen iPhone SE’in fiyatından başlayacak olursak eğer lansman da fiyatının 400 dolar civarında olduğu açıklandı. Son zamanlarda iPhone tarafından üretilen en ucuz telefonlardan olan bu SE modeli bakalım performans ve teknik özellikler olarak nasıl bir telefon olma özelliği gösterecek.iPhone 6 S modellerinin 3.100 Türk Lirası seviyesinde olduğunu düşündüğümüz zaman bu telefonun 1.999 Türk Lirası ile 2.300 Türk Lirası arasında değişmesi biraz olsun sevindirici.

iphone-se-1

iPhone SE modelinin en dikkat çekici detayı ekranı olduğunu söylemiştik. 4inçlik ekran boyutu ile dikkat çeken bu telefonun iPhone 5 modeli gibi bir  ancak tasarım olarak iPhone 6 tasarımına benziyor. Telefon biraz daha kalın bunun nedeni ise batarya ömrü konusunda biraz daha uzun giden modelinin tercih edilmesi. Telefonun en can sıkıcı tarafı 1 GB RAM kullanılması. Çözünürlük olarak 640×1136 piksel olması 4inçlik bir ekran için yeterli. Arka kamerada 12 megapiksel ve 4 K çözünürlük teknolojisi bulunuyor. Telefonun genel özellikleri iPhone 5 S ve iPhone 6 arasında kalan özellikleri barındırıyor.

iphone-se-2

iPhone SE’nin 31 Mart tarihinde ’de satışa sunulacağı haberleri açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.