Online Alışveriş Çılgınlığı Durmak Bilmiyor

Bundan 15 yıl önce birçoğumuz için ütopyadan öte olmayan “ ” kavramı, günümüzde gündelik hayatımızın tam merkezine yerleşti. Oturduğumuz yerden, dilediğimiz her an, sadece bir tıkla alışverişin keyfine varmak, cd’den kitaba, ev eşyasından ikinci el kıyafete kadar ihtiyacımız olan ne varsa hem daha pratik hem de daha ucuz bir şekilde sahip olabiliyoruz.

Gün geçtikçe online alışveriş pazarı tüm dünyada katlanarak büyümekte. Türkiye genelinde 2014 yılında online alışveriş için 18 milyar TL’nin üzerinde harcandı. 2015 yılı içinse bu rakam henüz kesinleşmemekle birlikte 50 milyar TL’lik sınırı aşmış olduğu tahmin ediliyor.

cepte-teb

Günlük hayatın koşturmacası içinde zaman darlığından şikayet eden tüketiciler pratik olması açışından her geçen gün online alışverişe biraz daha sempati duymaya başlıyor. İhtiyacınız olan bir ürünü bulabilmek için uzun uzadıya mağaza mağaza gezmeniz gerekmiyor, pek çok tedarikçiye aynı anda ulaşabildiğiniz için fiyatları karşılaştırma imkanına da sahip oluyorsunuz. Üstelik fiyatlarına dükkan kirası başta olmak üzere tüm sabit giderlerini yansıtmak zorunda kalan mağazaların aksine, sanal mağazalarda çok daha hesaplı fiyata istediğiniz ürünü alabiliyorsunuz. Ayrıca kullanıcı deneyimlerine ve yorumlarına da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Uzun lafın kısası online alışveriş biz tüketiciler için gün geçtikçe cazibesine cazibe katıyor.

Yapılan araştırmaya göre, online alışverişlerde en çok kullanılan ödeme yöntemi ise yüzde 88 ile kredi kartı. Bu koşullar altında bankaların müşterilerine sunduğu en önemli ürün olan kredi kartları hayatımızdaki yerini bir kez daha sağlamlaştırmış oluyor.

Online alışverişin çığ gibi büyümesi karşısında, internet üzerinden yapacağınız her türlü alışverişinizde güvenle kullanabileceğiniz, birçok avantaja sahip bir kredi kartı edinmek için kolları sıvasanız iyi edersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.