Samsung Galaxy Mega 2 Satışa Çıkıyor

Akıllı telefon liderlerinden Samsung, yeni akıllı telefonunu yakın bir zamanda çıkarmayı planlıyor. Gelen bilgilere bakılacak olursa bu yıl yine Samsung’un Galaxy serisinden bir çok telefonunu görebileceğiz. Asya’dan bugün gelen haberlerde de Galaxy Mega’nın son serisi olacak olan Mega 2 akıllı telefonu yakın bir tarihte çıkacağı konuşuluyor.

Malezya’da satışa çıktığı duyurulan Galaxy Mega 2‘nin 6 inç ekrana sahip olduğu ve phablet sınıfına giren modeli yakın zamanda patlama etkisi yapacağı yazıldı.

Galaxy Mega 2, geçtiğimiz günlerde ABD merkezinde FCC onayını almıştı hatırlayacaksınız. Çin sertifikasyon Merkezinde kayıdı da geçtiğimiz günlerde ki haberlerimizde yerini almıştı. Samsung, yaptığı açıklamada Galaxy Mega 2’nin bütçe dostu ve Phablet sınıfı telefonlar kategorisinde yer alacağını söylemişti. Şimdi ise Malezya’da satışa çıktığı ve fiyatı görülüyor.

samsung-galaxy-mega-2

Malezya’da parekandeci bir şirketin astığı listede görülen Mega 2, 411 dolar değerinde satışa konulmuş. Türk Lirası ile hesapladığımızda ise 899 Lira civarında bir fiyata sahip olacağını görebiliyoruz.

galaxy-mega-2-senheng-pre-launch-listing_2

Galaxy Mega 2 Özellikleri

Galaxy Mega 2 özelliklerine baktığımızda, 1.5 GHz’lik dört çekirdeğe sahip işlemci olduğunu görebiliyoruz. 1,5 GB Ram’in yanı sıra yukarıda da bahsettiğimiz gibi 6 inç ekrana sahip. Bu ekran HD TFT Panel özelliğini de taşıyor. Ön kamerası 8MP olan cihazda, selfie için ayrılan ön kamera pikseli ise 1.7MP olarak belirlenmiş. Yine her telefonda ve phapletlerde olduğu gibi Micro SD kart girişi, Android KitKat ile gelecek. Türkiye Fiyatı ise 1200 civarı olmasını bekliyoruz bu akıllı cihazın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.