Samsung Galaxy Note 4 Ürün İncelemesi

Akıllı teknoloji dünyasının lider konumunda bulunan Samsung, çıkardığı ürünler ile milyonlarca insanın hayatını kolaylaştırıyor. Son yıllarda çıkarmış olduğu akıllı telefonlar, televizyonlar ve tabletler ile binlerce kişinin imdadına yetişmiş oluyor. Son olarak Samsung’un yeni amiral telefonu Galaxy Note 4 özellikleri bakımından oldukça iddialı olsa da bazı özelliklerinin gün yüzüne çıkmadığı da bir gerçek. Bu özellikleri sizler için 10 maddede sıraladık. İşte karşınızda Galaxy Note 4 ve özellikleri ;galaxy-note-4

  • Galaxy Alpha ile beraber ilk kez metal malzemenin kullanıldığı Android telefon olan Note 4 önceki modellerdeki metal görünümlü plastik telefonlarda köşelerde soyulma sorununun önüne geçilmiş. Böylece Galaxy Note 4, Alpha ile beraber tasarımda büyük bir aşama kaydetmiş. Ancak Alpha serisinin devam etmeyecek olması Alpha hayranlarına büyük hayal kırıklığı uğrattı.
  • Samsung’un önceki modellerinde gördüğümüz plastik arka kapaklar yine Galaxy Note 4’te de bulunuyor. Ayrıca 3.220 mAh’lik bataryanın çıkarılabilir olması da ayrıca bir avantaj. Telefonun dâhili hafızasının 32GB buna ek olarak da 128GB’a kadar hafıza kartı desteği sunuyor.
  • Önceki modellerde olmayan optik görüntü sabitleme teknolojisi artık Note 4 ile Samsung’a da mevcut. Bu özellik sayesinde hareketten dolayı görüntülerde meydana gelen bulanıklaşmalar büyük ölçüde engelleniyor. OIS desteği sunan 16MP’lik Sony tarafından üretilen kameranın ayrıca 4K video kayıt özelliği de var.
  • Bilindiği üzere Samsung Galaxy Note serisi telefonlarının en büyü sorunu oldukça büyük olmasıydı. Önceki modeline göre 0,2” küçültülerek 5,5” olan telefonu tek elle kullanabilmek özellikle elleri küçük olanlar için oldukça sıkıntılı. Samsung bu sorunun Note 4 ile önüne geçmiş. Yeni modelinde tek elle kullanma seçeneği getiren Samsung tüm ekranın büyüklüğünü azaltmak seçeneği ile tek elinizle Samsung Galaxy Note 4’ü rahatça kullanabileceksiniz.
  • Android akıllı telefonlardaki en büyük sorunlardan birisi telefonun şarjının uzun süre dayanamaması ve bu yüzden 1 ya da en fazla 2 gün içerisinde telefonu şarj ederek telefonun şarjda fazla vakit geçirmesidir. Bu sorunun önüne geçmek isteyen Samsung Galaxy Note 4 güç tasarrufu modu ile yaklaşık 2-3 hafta kadar telefonu şarjsız kullanabilme özelliği sunuyor. Ayrıca hızlı şarj özelliği sayesinde yarım saatlik şarjla %50 pil doluluğu oranına ulaşılıyor.

galaxy-note-4-özellikleri

  • Galaxy Note serisini diğer akıllı telefonlardan ayıran en önemli özelliklerden biri de şüphesiz gelişmiş ve fonksiyonel kalem. Bu özelliği Note 4 ile beraber oldukça geliştiren Samsung basınç duyarlılığı sayesinde dijital olarak el yazınızı çok rahat bir şekilde yazabiliyorsunuz. Ayrıca yazılım açısından da birçok konuda gelişme gösterdiği de bilinmesi gereken ir diğer özellik. S-pende bulunan air command menüsü bizlere oldukça ferah bir kullanım alanı sunuyor. Kalemle alınan herhangi bir notu widget olarak ana ekrana atayabilirsiniz. S-pen için çalışma yaparken bunu arka plana alıp diğer işlerinizi tamamladıktan sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ayrıca yeni bir s-pen çalışması da isteğe göre oluşturabilirsiniz. İki farklı çalışmayı ayrı ayrı yürütebilirsiniz. Bunlara ek olarak s-pen için uygulamaların arasında içerik de tasarlayabilirsiniz.
  • Geçtiğimiz yılın modası olan selfie dediğimiz türkçe karşılığı “öz çekim” olan ön kamera ile yapılan çekim için Galaxy Note 4’ün gelişmiş bir kamerası bulunmakta. Diyafram aralığı F/1,9 olan ön kameranın 3.7MP çözünürlüğüne sahip. Ayrıca kamerada 120 derecelik “geniş selfie” moduyla çekimlerinizi yapabilirsiniz ve deklanşör butonuna basılı kalıp sağa sola hareket ettirerek daha fazla kişiyi selfie çekiminize ekleyebilirsiniz.
  • Ekrandaki fazla pencere açılma özelliği Samsung Galaxy Note 4’ün uygulamaların çoklu çalıştırılmasında yeni özellikleri görebiliyoruz. Bu ”çoklu pencere” özelliği sayesinde kullanıcılar yarı ya da bölünmüş ekran ve tam ekran seçeneklerinden kolaylıkla yararlanabiliyorlar. Ekrandaki uygulamaların boyutlarını tek bir dokunuşla öğrenip istedikleri gibi konumlandırabiliyorlar. Çok uygulama çalıştırma ekranının yan tarafında bulunan küçük bir sekme sayesinde eski yönteme göre kıyaslandığında daha hızlı bir şekilde düzenlemeler yapabiliyorsunuz.
  • Yavaş çekim video kaydetme özelliğinde bulunan zaman ayarlama seçenekleri sayesinde istediğiniz videoları 1/2, 1/4, 1/8 olacak şekilde slow motion videolar çekebilirsiniz.
  • Samsung Galaxy Note 4’te bulunan parmak izi ve nabız sensörü sayesinde kameranın altında bulunan yere parmağınızı getirerek nabzını ölçebilirsiniz. Fiziksel home tuşunun hemen üzerinde yer alan bölgeye de parmak izinizi tanımlayabilirsiniz. Böylece telefonunuzu daha güvenli hale getirmiş olursunuz. Ayrıca parmak izinizle internet üzerinden paypal ödemelerinizi yapabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde Samsung’un yapacağı güncellemede parmak izi taramasının fonksiyonlarının geliştirilmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.