Samsung Galaxy S7 İnceleme

Bugün sizlere dünya üzerinde Apple ile en çok satan telefon modellerinden telefonunun son amiral gemisini inceleyeceğiz.

Son yıllarda çıkarttığı teknolojik ürünleri ile adından sıkça söz ettiren Samsung bu modeli ile satış rekorları kırmaya hazırlanıyor. Telefonun lansmanı yapıldıktan sonra birçok kullanıcı tarafından merakla beklenmeye başladı bile.

Samsung telefonunu incelemeye başladığımız zaman karşımıza çıkan en yeni özelliğinin bu telefonun ekranın devamlı açık olması. Telefonun ekranında bulunan saat , tarih gibi göstergeler ekran kilitli olsa bile kullanıcılarının daha rahatlıkla erişmesi için açık bırakılmış. Bu konuda akılara gelen ilk soru işareti ise akıllı telefonların şarjlarının az gittiği ve bunun nasıl bir tüketim sağlayacağı sorusu geliyor. Ancak Samsung geliştirdiği teknoloji ile ekranın gün boyunca açık kalmasının sadece %1 civarında bir tüketim gerçekleştireceğini kullanıcılarına duyurdu. Amiral gemi olan Samsung Galaxy S7’in isterseniz biraz boyutlarından bahsetmekte fayda var. 142.4 mm 69.6 mm bir boyuta sahip olan bu telefonun ağırlığı ise 152gr ağırlığı bulunuyor. Ekran 5.1 inç çözünürlüğü sahip bir telefon olan telefonun çözünürlüğü ise 1440×2560 bu da 577pp değerine denk geliyor. Ekranın gövdeye oranı ise %72 olarak tasarlanmış.

galaxy-s7

Teknik özelliklerine bakacak olursak cihaz piyasalara 2 farklı sürüm ile çıkacak. İlk sürümünde 8 çekirdek diğer sürümünde ise 4 çekirdek bulunacak. BU konuda müşteri tercihlerini dikkate alacak olan Samsung bakalım bu konuda ne kadar başarılı olacak.

Teknik özelikleri konusunda telefonda işletim sistemi olarak AID64 kullanılıyor. 3.5 GB RAM bulunuyor. Dahili depolama hafızası ise 25 GB kapasite olarak tasarlanmış.

Tasarım olarak Samsung Galaxy S7’de yeni bir tasarım pekte mevcut bulunmuyor. Üst kısımda sim kart var ve Micro SD kart desteği bulunuyor. Kamera olarak 12 megapiksel çözünürlük bulunuyor.Ön kamerada ise 5 megapiksel bir mercek kullanılmış.  Telefonun alt kısmına baktığımız zaman hoparlör ve 3.5 mm jak yuvası mevcut olarak bulunuyor.

Telefonun gerçekleştirilen Antutu testinde çıkan sonucu ise 128574 ile lider konumda bulunuyor. Samsung Galaxy S7 modelini ise Huawei Mate 8 ikinci sırada geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.