Şarj Sorunu Ortadan Kalkıyor Mu?

Cep telefonlarının en can sıkıcı özelliklerinden biri de şarjlarının çabuk tükenir olması. Android tabanlı sistemlerin cep telefonlarına girmesiyle bu durum daha da can sıkar oldu. İşte tam bu noktada Qnovo isimli bir şirket, şarj süresini uzatmakla kalmayıp aynı zamanda dolum süresini de aza indirgeyebilen bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını ve bununla ilgili olarak olumlu adımlar attığını dile getirdi.

Technology Review’den açıklanan bilgilere göre; bataryaya gelen enerjiye bu teknoloji sayesinde müdahale ederek ayarlayabilen bu yazılım; hem bataryanın daha hızlı dolmasının önünü açıyor hem de ömrünü uzatıyor. Qnovo teknolojisi entegre edilmiş bir telefonu adaptöre bağlandığında yazılım, telefonun piline algılanabilir bir sinyal gönderiyor. Pilden geri gelen akım geri dönüşü ile ısı, geçmişte nasıl  şarj edildiği gibi pilin durumuna ait bilgileri içeriyor . Qnovo, bu sayede pilin adaptörden ne kadar veri çekebileceğine dair bilgileri belirliyor ve bu anlamda ayarlamalar yaparak bu süreyi kısaltabiliyor.

taşınabilir-şarj

Bilgisayarlardan aşina olduğumuz Overclok teknolojisinin cep telefonlarına uyarlanması gerçekten zaman alacak bir konuydu. Bu konuda adımların atıldığını ve olumlu sonuçların alındığını görmek, artık ceplerimizde daha uzun şarj ömrü olan ve daha kolay şarj edilebilir telefonlar anlamına geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.