Sony Eğlence Müdüründen İlginç Açıklama

Sony şuanda çıkardığı akıllı telefonlar ve akım başlattığı suya ve toza dayanıklı tablet ve telefon üretiminde oldukça iyi bir yerde. Dünyanın sayılı dev firmalarından olan Sony, hem bu sektörde hemde eğlence sektöründe başarılı olmaya çalışıyor. Çıkardığı Playstation ile dünya genelinde eğlence sektörünün bir numaralı ismi olan Sony, geçtiğimiz aylarda Playstation’un son serisini piyasaya sürmüştü hatırlayacaksınız. Playstation 4 ile büyük bir başarı yakalayan firma, şuanda dünyada olduğundan fazla satılması ilginç haberlere konu oldu.

Yaklaşık olarak 9 aydan bu yana satışta olan Playstation 4 şuanda dünyanın en çok satan eğlence konsolu oldu. 9 ay gibi kısa sürede 10 milyon satış barajını geçmeyi başaran Playstation 4, Sony firmasında da şaşkınlık ile karşılandı. Profesyonel olduğunu buradan anlayabilmek mümkün oluyor. Çünkü eğlence müdürünün yaptığı açıklamada bu kadar kısa sürede bu kadar başarıyı yakalamak gerçekten önemli ve süper bir başarı. Ancak ileriye dönük planlarımız için neden bu kadar satış yaptı ve kesin sebebi neydi bilemememiz bizi endişelendiriyor açıklamasını yapması profesyonelliği bizlere gösterebiliyor açıkcası.

playstation-4-eğlence-müdürü

Sony eğlence müdürü Shuhei Yoshida yaptığı diğer açıklamada ise PS4 sahibi olanlar çoğu daha önce konsol sahibi olmadığı ve Playstation 3’ü evinde dahi almadığını söylüyor. Bu durum karşısında endişesi ise gelecek planlarını etkileyecek olmasından kaynaklanıyor.

İleriye dönük planları göremeyeceklerinden endişe eden eğlence müdürü bu konuda biraz daha araştırma yapacaklarını da açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.