Uber Yasaklandı!

Uygulamalarda yasaklanır mı yahu denilen bir haber var sırada. Teknoloji dünyası hızlı ilerlerken buna köstek olan malesef yöneticiler var. Bizim ülkemizde olduğu gibi ( sadece bizde olmuyor muş bu yasaklama zihniyeti ) Berlin’de de bir yasaklama geldi. Uber, bildiğiniz gibi lüks taksi çağırma uygulaması. Kullanıcılar uygulama aracılığıyla çok çeşitli taksiler çağırtıp hizmet satın alıyorlar. Uber uygulaması 2009 yılında yayınlanmıştı hatırlayacaksınız. Berlin’de engelleme sebebi ise güvenliğini tehlikeye attığını söyleyen Berlin Sivil ve Ruhsatlandırma İşleri Kamu İdaresinden dolayı bu engel ortaya çıkmış. Uygulama bu yüzden ortadan kaldırılmış durumda. Yasak eğer delinirse Uber, 25 bin euro gibi yüksek meblağ ile cezalandırılacağı söylenmekte.

uber-ceza

Uber karara itiraz edeceği konuşulsa da yinede bu davadan buruk ayrılacağa benziyor. Çünkü tüm taksiciler ve ülke yönetimi yolcuları tehlikeye attığını gerekçe göstermekte.

Bakalım ne gibi bir sonuç alınacak bu davadan.

2 yorum

  1. Birsesver dedi ki:

    tabi ki telike arz etmekte uygulama mesela bir turist gidiyor berline taksi fiyatı ona göre artıyor 🙂 Türkiye’de olduğu gibi ama uygulamadan ödeme yapıldığı için fiyatı yükseltemiyorlardır 🙂 Diye düşünüyorum burda böyle olurdu Türkiye’de

  2. açık parfüm dedi ki:

    makalede de söylendiği gibi anlaşılan sadece güzel ülkemizde olmuyormuş bu tarz şeyler.. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.