Windows 10’da Klavye ve Fare Uyumluluğu

Teknolojik yönde yaşanan hızlı gelişmeler ile birlikte artık işletim sistemlerinde de gelişmeler son derece süratli bir şekilde gerçekleşiyor. Özellikle de son yıllarda yeni nesil akıllı cihazlarda yaşanan hızlı gelişmeler sonucunda yaşamın her alanında akıllı cihazların etkin bir rol üstlenmesine yol açıyor. Özellikle de günümüz modern çağındaki teknolojik gelişmeler ile birlikte yaşamın farklı alanlarında kaliteli çözümlerden yararlanabiliyor olması teknolojinin yaşamın her alanında en yoğun ve en sık şekilde kullanılmasına yol açıyor.

Windows 10

Donanımsal yönden teknolojinin hızlı gelişiminden etkilenen ve aynı zamanda da teknolojinin bu denli hızlı gelişiminde doğrudan etkiler sağlamakta olan işletim sistemi gelişimi de teknolojinin hızlı gelişimine paralel bir süratte gelişmeye devam ediyor. Bu alanda yeni nesil akıllı cihaz işletim sisteminde Microsoft biraz geri de kaldığı dönemden bir kaç versiyon Windows işletim sistemi ile kurtularak işletim sistemi ile hem bilgisayarlarda hem de akıllı cihazlarda çok daha üstün bir işletim sistemi sunmaya hazırlanıyor.

Microsoft şirketinden yapılan çalışmalara ilişkin olarak Windows 10 işletim sisteminin tüm detayları çok kısa bir süre önce ortaya çıkartıldı. Windows 10 işletim sisteminde Windows 7, Windows 8 ve 8 için ücretsiz bir güncelleme olacağı yönünden iddialar tüm sanal dünyada yoğun şekilde konuşulurken Windows 10’ un tanıtım etkinliğinde bu iddiaların gerçekliğini en net şekilde kanıtlayan Microsoft, yeni dönemde kullanıcılarına çok daha kaliteli, çok daha fonksiyonel ve çok daha verimli bir işletim sistemi deneyimi sunuyor.

Windows 10’un ARM tabanlı tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara özel tasarlanmış bir sürümü de düzenlenen etkinlik kapsamında kamuoyuna tanıtılırken, bu tanıtım ile birlikte Windows 10’un Windows Phone ve Windows RT’ nin yerini alacağı manasına geliyor. Microsoft tarafından yeni işletim sistemi Windows 10’a yönelik olarak en çok üzerinde durulan noktalardan birisi olarak hem dokunmatik cihazlarda, hem de klavye ve fareyi kullanan “geleneksel” cihazlarda çalışmasını istiyor. Bu noktada “Continuum” ise işletim sisteminin kendisini kullanıldığı cihaza göre adapte olmasını sağlayacak bir unsur olarak öne çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.