Xperia Z2, 6 Hafta Suyun Altında Kaldı ( Sonuç Ne Oldu Sizce? )

Sony, akıllı telefon dünyasının bence ilklerini yaşatan bir firma. Akıllı Japonlar, dünyaya değişik teknolojiler getirerek binlerce milyonlarca insanın hayatını oldukça kolaylaştırıyor. Bundan 10 yıl öncede Japonya denilince akla ilk olarak teknoloji geliyordu zaten. Hepimizin bu konuda ki fikri aynıdır. Bildiğiniz gibi akıllı telefon pazarında önemli bir yere sahip Sony, Xperia serileri ile oldukça mükemmel işler yapıyor. Ericsson hisselerini satın aldıktan sonra yoluna sadece Sony ismi ile devam eden firma Xperia serileri üzerinde oldukça iddialı çalışmalar yapıyor.

Sony, Xperia Z2 akıllı telefonu ile oldukça iddialı bir giriş yapmıştı piyasaya hatırlayacaksınız. Xperia Z2, bildiğiniz gibi suya ve toza dayanıklı özelliği ile karşımıza gelmişti. Resmi açıklamada Xperia Z2’nin sadece 1.5 metre suyun altında ancak 30 dakikaya kadar dayanıklı olduğu söylenmiş idi. Ancak kullanıcılar bu resmi açıklamayı dinlemeden bir test yapmış ve oldukça iddialı bir sonucu ortaya çıkarmışlar.

xperiaz2-suyun-altında

İsveçli kullanıcı Alexander Maxén, su kayağı yaparken Xperia Z2 telefonunu suya düşürmüş ve o gün yaptıkları aramanın sonuç vermemesinin ardından Maxén bir daha telefonunu göremeyeceğine inanıyordu. Fakat mucize şekilde 6 hafta sonra, aynı bölgede tüple dalış yapan Maxen’in yakın arkadaşı okyanusta yerde duran bir Xperia Z2′yi fark etmiş ve hemen haber vermiş Maxen’e.

Telefonda ciddi olmasada çatlakların olduğunu görebiliyoruz ancak 6 hafta gibi bir uzun sürede telefonun hala çalışıyor olması mucize mi yoksa bir şans mı yada bu haber viral mi ne denir bilinmez. Ama sakın ola ki siz asla denemeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.