Samsung’dan Dev Atak : Bükülebilir Ekranlar

Dünyanın en büyük akıllı cihaz teknolojisine sahip olan Samsung, yeni şeylerin üzerinde durmaya devam ediyor. Samsung, çıkardığı akıllı telefonlar, tabletler ve pcler ile bir çok kişinin beğenisini kazanmış ve ödül olarak da dünyanın bir numarası olarak gösterilmişti. Yeni bir teknoloji üzerinde durdukları ve bunu da yakın bir tarihte faaliyete geçireceği haberlerini aldık ve sizinle hemen paylaşmak istedik. Samsung, önümüzdeki yıl bükülebilir ekranların piyasada daha çok olacağı ve bunun için çalışmalara şimdiden başladıklarını dile getirdi. 

Samsung, akıllı telefon dünyasında bir devrim yapmaya hazırlanıyor. Firmadan gelen son bilgilere göre, bükülebilir AMOLED ekranların üretimi hızlandırıldı. Plastikten üretilecek olan ekranlar, hem dayanıklı olacak, hem de yüksek görüntü kalitesi sunacak. Şu an için bükülebilir AMOLED ekranların seri üretimine geçen hiçbir firma yok.

Samsung bu konuda bir ilke imza atacak gibi görünüyor. AR-GE faaliyetlerine daha fazla yatırım yaparak bu teknolojinin önünü açmaya çalışan Samsung, 2013’ün ilk çeyreğinde bükülebilir AMOLED ekranları tanıtmaya hazırlanıyor. Samsung’un ayrıca OLED paneller üzerinde çalıştığı da biliniyor. Daha yüksek görüntü kalitesi ve yüksek çözünürlüğü daha esnek paneller üzerinde yansıtabilmeyi olanaklı kılan OLED teknolojisinin adı, şu sıralar daha çok Sony ile birlikte anılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.