Sony Xperia Go ve Xperia Acro S akıllı telefonları

Telefon dünyasından biraz uzak kaldık. Sizlere haberleri de sunamaz olduk ama Sony yine boş durmamış. Yep yeni akıllı telefonları piyasaya tanıtmaya devam etmiş. İşte Sony ‘ nin yeni akıllı telefonları ve akıllı telefonlarının özellikleri ve genel tanıtımı.

Sony, 3.5 inç’lik ekrana sahip olan ve su geçirmez kasaya sahip Android 2.3 akıllı telefonu Xperia Go’yu tanıttı. Toza ve suya karşı dayanıklılığı IP67 sertifikasıyla desteklenen Xperia Go’nun yanı sıra IP55 ve IP57 gibi daha düşük standartları destekleyen Xperia Acro S de Sony’nin tanıttığı bir diğer telefon oldu.

Xperia Go’da 1 GHz’lik çift çekirdekli işlemci, çizilmeye karşı dayanıklı ve ıslakken bile telefonu kullanmaya izin veren teknolojiyi destekleyen mineral cam ekran ve 5 megapiksel kamera bulunuyor. Xperia Acro S ise 4.3 inç’lik, 1280 x 720 piksel çözünürlüklü ekran, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 1.5 GHz’lik çift çekirdekli işlemci ve 12 megapiksel arka kamera gibi yüksek profilli özellikler barındırıyor. PlayStation sertifikalı bir cihaz olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Xperia Go ve Xperia Acro S cihazları 2012′nin üçüncü çeyreğinde dünya çapında piyasaya çıkacak. Gingerbread ile gelen Xperia Go ilerleyen zamanlarda Ice Cream Sandwich güncellemesini almış olacak.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.