Hemen Seyahat Etmeye Ne Dersiniz?

Schengen vizesi 1995 yılında Avrupa Birliği’nde yürürlüğe girerek üye olan ülkeler arasındaki iç sınır kontrolünü kaldırarak daha rahat ve hızlı bir ulaşım imkanı sağlamayı amaçlayan bir vizedir. Schengen’e üye olan ülkeler Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya Avusturya, İtalya, Finlandiya, Danimarka, İzlanda, Norveç, İsveç, İsviçre, Estonya, Çek Cumhuriyeti Litvanya, Macaristan, Polonya, Malta, Slovakya, Slovenya, Letonya, Yunanistan ve Lihtenştayn’dır. Schengen üyesi olan bir ülkeye gidildiği takdirde diğer üye ülkelere serbest bir şekilde seyahat imkanı vardır. Öncelikle vize için başvurduğunuz ülkeye giriş yaparak daha sonrasında diğer ülkelere giriş yapma hakkınız doğmaktadır.

Vize işlemlerinde gerekli ve dikkat edilmesi gereken huşulardan bahsedecek olursak seyahat sürenizin 90 günü aşmaması gerekmektedir. Seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerini başlatmanız ve vizenizi almanız gerekir. İstenilen evrakların güncel bilgiler içermesi, eksik evrakların olmaması ve doğru bilgiler ile müracaatınızı yapmış olmanız istenir. Bu gibi sorunlar size zaman ve para kaybı yaşatacağı için bunlara dikkat etmelisiniz. PasaporTvizesi ekibi sizlere bu konuda gerekli ayrıcalıkları ve kolaylıkları sağlayacaktır. Vizenizin hemen çıkmasını sağlayacak ve konsoloslukların sıkıcı havasından kurtaracaktır. Evrak eksikliği ya da yanlış bilgiler ile yapacağınız başvurular da vize işlemleriniz askıya alınabilir ya da vizenizi alamayacağınızı unutmamalısınız.
Schengen vizesine başvururken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise zorunlu parmak izi uygulamasıdır. Schengen vizesini ilk defa alacak olan kişiler bu uygulamaya girerek parmak izlerini taratırlar ve sistemde kayıtlı olarak kalmaktadır. Bir dahaki vize işlemlerinizde sistemden otomatik olarak alınan parmak izleriniz ile başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Parmak izleri yaklaşık olarak 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalmaktadır. Bu uygulama 12 yaş ve altındaki seyahat edecek bireyleri kapsamamaktadır.

Başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise pasaportunuzun yıpranmış ya da eski olmamasıdır. Eski bir pasaport ya da tanımlanmayan bilgiler içeren bir pasaport size vize işlemlerinde sıkıntı yaratabilir ve seyahatinize engel olabilir. Başvurunuzu gerçekleştirirken ayrıca pasaportunuzun seyahat tarihinizden sonra yaklaşık 3 ay daha kullanılabilir olmasına dikkat etmeli ve başvurunuzu yaparken en az 2 adet boş sayfasının olması gerekmektedir.

Bu işlemleri kolay bir hale getiren Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi ekibiyle vizenizi güven dolu bir ortamda alabilir sorunsuz bir şekilde seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uzman ekiplerin yardımıyla bu hizmetten yararlanmak için hemen +90 0312 429 0312 numaralı telefondan ya da pasaportvizesi.com adresinden hayallerinize bir adım daha yaklaşabilir ve sorunsuz bir vize başvuru dönemi geçirebilirsiniz.

Schengen vizesi için gerekli evraklar İçin TIKLAYINIZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.