Google’da En Çok Aranılan Kelimeleri Öğrenme

Webmasterlar olarak sitelerimizi en iyi şekilde yönetmek ve Google’da en iyi hiti alabilmek için yarışıyoruz. Bizler bu şekilde kazanç sağlarken bir nevi karşılıklı alışveriş yapmış oluyoruz. Google’da üst sıralara çıkmak marifet değil ama süreklilik çok önemli. Sizlere bu yazımızda özellikle webmaster arkadaşlarımızı ilgilendirecek ve yeni gelen webmaster dostlarımıza kolaylık açısından bilgiler aktaracağız.

Siteniz hitsiz ise o site çöptür. Yada hitsiz ancak kaliteli ise o site kendini her zaman belli eder. Sitenizi yükseltmek için ziyaretçi önemlidir. Kaliteli ziyaretçileri sitede tutmakta yazılardan geçer. Bu yazılar ise günlük ve güncel aranılan yazılar olması gerekir.

google-zeitgeist

Google Arama Trendlerine ulaşabileceğiniz bir link veriyorum sizlere. Bugüne kadar aranan ve anlık olarak aranılan kelimeleri gösteren Google Arama Trendleri adresinde sizde kendinize göre sitenizde paylaşımlar yapabilirsiniz.

Kelimeler arasında sizde en çok aranılan kelimeleri seçip sitenize hit trafiği sağlayabilirsiniz.

Link ise http://www.google.com/trends/hottrends/visualize?nrow=5&ncol=5&pn=p24&hl=tr

1 yorum

  1. Kemal Gonenc dedi ki:

    Hocam, teşekkür ederiz. Linki inceledim. Bizim işimizle ilgili iki keyword seçerek bir tane siteye diğerini de blog yazımızda kullanacağız.Etkisini görürsek buradan duyurmak isteriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.