Programlar ve Oyunlar

internet dünyasının en meşhur ve popüler programlarından biridir. Uzun süredir piyasada olan program günümüzde hala bilgisayarlarda ki yerini koruyor. Program günümüzde messenger, Microsof Office ve Gom Player kadar tanınmış ve herkesin ihtiyaç duyabileceği özelliklere sahip. Hayatımıza giren daha fazla teknoloji ve internet sonucu çok daha fazla önem kazanan sıkıştırma programı hala büyük bir kesim tarafından tercih edilmekte. Program özellikleri arasında en çok büyük boyutlu dosyaları istediğimiz boyutlarda parçalara ayırmaya izin veren özellik tercih edilmekte. Bu özellik sayesinde düşük internet bağlantısı ve dosya yükleme limitlerini kolayca aşmak mümkün oluyor. Sizde programı indirdikten sonra elinizde bulunan sünger bob oyunları, dövüş oyunları yada her hangi bir büyük boyutlu oyunu parçalayarak kolayca bir yere yükleyebilirsiniz.

Programın diğer bir avantajı ise dosyaları şifreleyebilmesi. Saklamak istediğimiz dosyaları program ile sıkıştırarak onlara bir şifre koyup güvenle saklayabiliyorsunuz. Hem başkalarının görmesini istemediğimiz dosyaları saklıyor hemde virüslerin şifreli dosyaya erişmesini engelliyoruz. Bunun yanında sıkıştırdığı dosyalarının boyutunu küçülterek daha az yer kaplamasını sağlaması da özellikleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda anti virüs programı ile entegre edip tarama işlemi de gerçekleştirebileceğiniz Winrar daha bir çok özelliği de beraberinde getiriyor. Mutlaka her bilgisayar da bulunması gereken programı adresinden indirebilirsiniz.

 

Programı indirip kurduktan sonra çoğu zaman indirip açamadığınız dosyaları da açabileceksiniz. Çünkü internete yüklenen bir çok dosya winrar ile sıkıştırıldığından .rar formatın da olur bu nedenle WinRar olmayan bilgisayarlarda açılmaz. Kullanıcılarda bozuk dosya olduğunu düşünüp siler. Bu gibi sorunlar ile sıkıştırma programını indirdikten sonra karşılaşmayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.