2018 Ekose Desen Modası

Posted on

2018 Ekose desen modası yılların eskitemediği İskoç kumaşından esinlenen desenin bu yıla da damgasını vuracak kadar fazla kullanıldığı koleksiyonlarda hemen fark ediliyor.

2018 Ekose desen modası yıllar önce moda dünyasında hippiler ve grunge, rock tarzı gibi giyim stillerin vazgeçilmez kıyafet parçalarında yer almış önemli desenlerden biri olma özelliğini taşıyor. Bu kış tasarımcılar oldukça cesur davranarak ekoseyi koleksiyonlarında sadece dış giyim parçalarının basit stillerinde değil dış giyimin kaban tarzı önemli parçalarında kullandıklarına şahit olacağız. Birçok koleksiyonda ekose desen varlığını koyu renklerle, canlı ve pastel tonlar eşliğinde gösterirken ekose desenlerin göz yoran varlıları yerine yumuşak geçişli ekose tonlarını zıtlık ve uyum içinde renklerle harmanlayan tasarımcılar sezonun en şık parçalarını biz bayanlara sunuyorlar. Bu yıl kendini grunge ve rock tarzı giyim temalarında gösterecek olan ekosenin düz renk katmanlı giyim tarzlarıyla daha da tercih edilirliği konuşulacak.

Ekose desen en çok yakıştığı parçalardan kazaklar, elbiseler, etek, gömlek, panço, ceket, kaban, pelerin modelleri kumaş şıklığıyla da göz kamaştıracak özelliklede dış parçalarda panço, kaban, pelerin modellerinde ekose şıklığı yün, kaşmiri, kaşe, tüvit kumaşlarda kendi gösterecek. Ekoselerde boyutta yeni eğilimlerden biri olarak gösteriliyor yani küçük karelerin tasarlandığı ekoseler kadar bu kış büyük karelerin kutucukların oluşturulduğunu görmek mümkün olacak.

2015-ekose

Ekose deseni insana garip bir sıcaklık duygusu getiriyor kumaş ve desen olarak ta kış mevsiminin en gözde deseni olacak olan ekose desenini pastel tonlar içine karıştırılan keskin koyu renklerle hat çizildiği parçaları seçmenizi öneririm. Büyük ekose desen dezavantajı ise biraz daha kilolu görünmeniz söz konusu olabilir kıyafetin stili, kesimi ve tamamen doğru tasarlanmış. Bir ekose deseni kilolarınızı açığa çıkarmak yerine mutlaka gizlemek için çaba harcayacak desenlerden biri olacaktır. Ekose desen boyutuyla değişim kazandığı karda renk ve çizgi olarak ta değişim gösterecek desenlerden iri olarak gösteriliyor klasik üç rengin dışına çıkan tasarımcılar bu kış sezonun birçok farklı rengi sadece silik çizgilerle yarattıklarına şahit olacağız.

ekose-ceket-modelleri-ve-kombinleri-2015

Ekose desen trendi grunge ve rock tarzının dışında batı esintileri taşıyan bir desen olma özelliğini de bu kış gösterecek. Tasarlanan uzun maskülen kabanlarda dikkat çeken ekose desenler bu sezonun ekosenin ön plana çıkacağını belirten şık sinyallerle kendini gösterecek. Koleksiyonlarda aksesuarlarda ise çanta, atkı, dizüstü çorap ve şapkalarda da ekose desen çeşitliğini hep birlikte göreceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir