2018 Kürk ve Blok Modası

Posted on

2018 Kürk ve blok modası yeni sezonun en çok ilgi gören materyali olan kürkün renk blokları ile tasarlanarak birbiriyle uyumlu ve uyumsuz çizgileri ile koleksiyonlarda dikkat çekiyor.

2018 Kürk ve blok modası renk ve desen blokları trendini sürdürürken özellikle de kürklerde tasarlanan renkli ve desenli bloklar kendini podyumlarda göstermeye başladı. Bloklu yanı ar ayrı tasarlanmış renklerin bir parça üzerinde birleştirilmiş halini anlamına geliyor. Podyumda sergilenen birçok kumaşta blok eğilimi ortaya çıkıyor. Özelliklede bu sezon zor kumaşlar ve malzemeler olarak adlandırılan kürk ve deri parçalarda blok eğilimine şahit olacağız. Tasarımcılar bu sezon tek renk tasarımlarıyla kürkleri tasarladıkları gibi bloklu genelde uyumlu ve zıt renklerde dikkat çeken tasarımları bayanların birçok kıyafetinde kullanarak farklı bir bakış açısı sunmayı hedeflediklerini görmekteyiz.

Kabarık kürk ya da kesilmiş kısa tüylü kürk kumaşları bayanların kaban, yelek, pardösü, etol, panço, pelerin, atkı, şapka ve çanta gibi birçok farklı giyim parçası ve aksesuarlarında yer alan lüksün tek vazgeçilmez adresi olacak. Kürkler artık rahat tasarımlarıyla da gündemde olacak imitasyon kürklerde renk alternatifi yaratmak daha kolay olurken modacılar hayvan haklarına duydukları saygı gereği imitasyon kaliteli kumaşlara yöneldiler. Durum böyle olunca kürk tasarımlarında alıştığınız ve artık klasikleşen renk ve desen çeşitliliğine yeni bir görsel şıklık yaratılması adına tasarlanan renklerin bloklar şeklinde kullanıldığı değişik katmanlar yaratıldığını görmek oldukça haz veren şık detaylardan sadece biri olacak.

2015-kürk-blok-modası 2015-kürk-blok-modası-2 2015-kürk-blok-modası-3

Blok renklerle yaratılan bir eğilimle sınırlı kalmayarak kendini renklerle birlikte desen çeşitliliğinde gösterecek. Tasarımcılar bu kış inanılmaz trendlere imza attıklarını göstermek adına kürk tasarımlarda çizgili renk bloklarının alt kısmına farklı bir renk ile yarattıkları desenli kürk detaylarıyla ilgi çekmeyi hedefliyorlar. Koleksiyonlar da kendini gösteren blok eğilimi uyumlu canlı, pastel ve koyu tonlarla çizgili, etnik, ekoseli, kareli yaratılırken aynı desen bloklarının uyumsuzlukla kendini gösteren tezatlıklarıyla da ön planda olacağını görmek mümkün olacak. Tasarımcılar bu eğilimin cesur bayanlar tarafından tercihi konusunda uyarıyorlar eğilim tamamen blokların dikkat çektiği yeni tasarımlarla sunuluyor kısa ve kilolu bayanlarda bu eğilimin daha da farklı şekilleneceği düşünülerek daha uzun boylu ve ince yapılı bayanların kürk blok eğilimini taşımaları gerektiğinin altı çiziliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir