21.Yüzyılın En Üstün Virtüözü İstanbul’a Geliyor

Posted on

Müzik insan doğasının ve ruhunun en temel besin kaynaklarından birisi olarak gösterilirken, klasik müzik bu değerin en orta noktasında her daim kendisine yer bulmaya devam ediyor. Müzik tarihi boyunca birbirinden usta ve ünlü isimlerin ortaya çıkarmış oldukları birbirinden etkileyici ve muhteşem eserler dünya müziğine yön vermiş ve halen yön vermeye devam ediyor. Türkiye’nin tarih ve kültür yönünden en önemli kentlerinin başında gelen İstanbul tarihi dokusuna muhteşem kültür ve sanat etkinlikleri ile renk kazandırmaya devam ediyor.

Itzhak Perlman

Son yıllarda İstanbul’da kültür ve sanat organizasyonları oldukça yoğun ilgi görüyor. Birbirinden büyük ve dünyaca ünlü isimlerin hayranlarıyla buluştuğu İstanbul sadece müzik sanatında değil birbirinden farklı pek çok sanat dalında önemli isimleri İstanbul’daki hayranlarıyla buluşturdu. 2015 kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında da İstanbul’da birbirinden farklı sanat dallarından dünyaca ün yapmış ve tarihe adını altın harfler ile kazımış olan isimler İstanbul’daki hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda dünyanın yaşayan en büyük ve en ünlü virtüözleri arasında gösterilen Itzhak Perlman İstanbul’a geliyor. Dünyanın en önemli ve en büyük müzik otoriterleri tarafından 20.yüzyılın ve 21.yüzyılın en üstün keman virtüözü olarak kabul görülen Itzhak Perlman, bu yıl 70. yılı kutlamalarını gerçekleştiren Yapı Kredi ana sponsorluğunda Map İletişim ve Piu Music organizasyonu ile İstanbul’ a geliyor. 29 nisan 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’ nde verilecek konser için Itzhak Perlman İstanbul’a geliyor.

Gittiği her ülkede müzikseverlerin ve müzik tutkunlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan ve konser biletleri daha aylar öncesinden tükenen Itzhak Perlman, Türkiye’de sinema severlerin yakından tanıyacağı ‘Schindler’ in Listesi’ isimli filminden de tanınıyor. Geçtiğimiz aylarda yine İstanbul’a gelen ve muhteşem bir konser performansı ile Türkiye’deki hayranlarına eşsiz anlar yaşaran Perlman’ ın 29 nisandaki konser biletleri satışa sunuldu.

Geçtiğimiz aylarda da Yapı Kredi sponsorluğunda İstanbul’da konser veren Perlman, bu yıl yine geçmişte Yehudi Menuhin’e ait Stradivari’ nin altın çağında yapılmış en iyi kemanı olduğu düşünülen 1714 yapımı antik Soil Stradivarius ile katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir