Android Market 10 Milyar İndirme Barajını Aştı ve Popüler Uygulama ve Oyunların Fiyatı 0.10$’a İndirildi!

Posted on

Google‘ın Ağustos 2008‘de duyurduğu mobil uygulama mağazası Android Market, 10 Milyar indirme barajını aştı! Pazara sunuluşunu takip eden ilk yılında sadece belirli bölgelerde kullanılabilir olan Market, ancak 2010 yılında dünya genelinde birçok bölgede erişilebilir hale gelmişti. Halen ülkemizde resmen hizmet vermemesine rağmen çok büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

Android Geliştiricileri resmi blogundan yapılan açıklamada, 10 milyar indirmeye ulaşmak için katedilen 3 yılda nasıl bir ilerleme gösterdiği gözler önüne serilmiş. Mayıs 2011′de düzenlenen Google I/O 2011 konferansında 200.000 uygulama ve 4.5 Milyar indirme barajlarını aştığı belirtilen Android Market, sadece 7 ayda uygulama ve indirme sayılarını ikiye katladı.

Android Market için oldukça önemli bir kilometre taşı olan 10 Milyar indirme barajının aşılmasından biz Android kullanıcı da nasipleneceğiz. Başarılarını kutlamak isteyen Google, anlaştığı popüler geliştiricilerin 10 ücretli uygulamasını 10 günlüğüne sadece 10 sentten satacak. Bu 10 uygulama ve Android Market Web Mağazasıdaki sayfalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Benimde bir Android telefonum var ve gerçekten başarılı işler yapıyor Google. Onlara teşekkür ediyoruz. Sizlere önerim , Android Telefon almak isterseniz , Sony Ericsson Xperia ‘ dan şaşmayın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir