Android için Firefox çıktı

Android’in standart tarayıcısının çok da kullanışlı olmadığını, sanırım tüm Android kullanıcıları kabul edecektir. Google’ın Android için sürdüğü Chrome da bildiğiniz gibi sdece Android 4.0 ve üzeri Android sürümü yüklü olan cihazlarda çalışıyor. Bu yüzden de alternatif tarayıcı olarak elimizde sadece Opera kalıyordu. Artık Android 2.2 ve üzeri cihazlardaki bir diğer alternatif de Mozilla Firefox 14.

Daha önce Beta olarak Google Play’den indirebildiğimiz Firefox, artık Beta damgasını da üstünüden kaldırdı ve bitmiş bir tarayıcı olarak karşımızda. Firefox’un getirdiği yenilikler arasında en dikkat çekeni, yeniden yapılan optimizasyon işlemleri sonrasında hızının belirgin biçimde artması. Örnek olarak cihazınızdaki zoomlama hareketlerinde çok daha çabuk tepki aldığınızı görebilirsiniz.

Performans artışı dışında artık Google Chrome’da da standart olan senkronizasyon da Mozilla Firefox da var. Bu da demek oluyor ki masaüstü versiyonunda eklediğiniz yer imleri ya da kaydettiğiniz şifrelere cep telefonunuzdan da ulaşabiliyorsunuz. Son olarak Firefox 14’te mobil tarayıcı HTML5, CSS3, JavaScript yetenekleri ve daha gelişmiş Flash desteği de sunuyor.

Kaynak : Teknokulis

1 yorum

  1. tv izle dedi ki:

    kuralım hemen 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting