Anonymous, Call of Duty: Black Ops 2’nin ana karakteri olacağı konuşuluyor

Posted on

Activision’ın yürüttüğü viral reklam kampanyasında sızdırılan videolar, Anonymous’un oyunun ana ‘kötü’ karakteri olabileceğine işaret ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Call Of Duty : Black Ops 2 ‘ nin tanıtım videosunu yani trailer ‘ ını yayınlamıştık. Yayınlamış olduğumuz bu resmi trailer yanında oyunun yapımcısı Activision bir de viral reklam kampanyası başlattı. Yayınlanan videolardan bir tanesinde, Amerikalı savunma ve silah uzmanları yeni teknolojilerin beklediğimiz kadar uzak olmadığından bahsediyor. İnsansız hava araçları, uzaktan kontrol edilen silahlar gibi teknolojilerin aslında günümüzde de kullanıldığı fakat yeni yeni etkili olmaya başladıkları anlatılıyor.

Geçtiğimiz aylarda İran’da düşen ABD’nin insansız hava aracı da bu videoda gözüküyor. Videonun sonlarına doğru ise bu silahların tamamen dijital ortamdan kontrol edildiği ve saldırılara açık olduğu belirtiliyor. Hackerların bi silahların bir tanesini değil, tamamını ele geçirmesinin felaket olabileceğini videoda belirten uzmanlardan sonra ise ekrana Guy Fawkes maskeli bir terörist yani bizzat Anonymous geliyor.

Bu durum bekleniliyor aslında. Ancak Activision ‘ un Anonymousu terörist olarak anılması epeyce ortalığı karıştıracağı benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir