Asus VivoTab Note 8 Tablet Özellikleri

Posted on

Son yıllarda oldukça popüler olan ve dünya genelinde teknoloji severler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmakta olan tablet bilgisayar teknolojisinde özellikle son dönemlerde Asus birbirinden kaliteli tablet bilgisayar modelleri ile piyasada çok daha aktif bir şekilde yer alıyor.

Asus tarafından geliştirilen ve yeni piyasaya sunulan VivoTab Note 8 tablet bilgisayar modelinde bu kez Windows işletim sistemi kullanılmış. Bunun dışında da 8.0 inçlik bir ekran boyutunda Windows işletim sistemini görmekte tablet bilgisayar kullanıcıları için pek de alışık olunan bir durum değil.

Daha çok büyük ekranlı tabletlerde kullanıcıların karşısına çıkan Windows, Asus VivoTab Note 8’de 8.1 Pro sürümüyle çalışıyor. Asus, tarafından geliştirilen VivoTab Note 8 tablet bilgisayar modelinin isminden de anlaşıldığı üzere, kullanıcıların her an ellerinin altında bulundurabilecekleri bir not defteri gibi davranabilen tablet geliştirmeyi amaçlamış.

Asus-VivoTab-Note-8

Asus VivoTab Note 8, 8 inçlik bir ekran kapasitesine sahiptir. Özellikle de tek elde rahatlıkla taşınabilen kompakt boyutlara sahip olan tablet bilgisayar, gayet hafif ve boyutları ile kullanıcılara oldukça pratik ve ideal bir kullanım sağlıyor. 380 gram ağırlığıyla rahatlıkla kullanıcıların ellerinin altında bulundurabilmelerine olanak sağlayan tablet, 10 mm kalınlığına sahiptir. Bu özelliklerinin dışında da oldukça şık bir tasarımı bulunuyor. Hem ön hem arka yüzünde kamera bulunduran VivoTab Note 8, arka kamerada flaş desteğinde de bulunmuyor. Hoparlörler ise tabletin her iki yanına konumlandırılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir